niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiZnalezisko Polaków w top 10 odkryć archeologicznych 2022 r. magazynu „Archaeology”

Znalezisko Polaków w top 10 odkryć archeologicznych 2022 r. magazynu „Archaeology”

Galeria Elitarnych Rzemieślników odkryta przez polsko-peruwiański zespół archeologów, którego pracami kierował prof. Miłosz Giersz z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, znalazła się wśród 10 najważniejszych znalezisk archeologicznych w 2022 r. według magazynu „Archaeology”.

Prof. Miłosz Giersz podczas eksploracji jednego z bogatych grobów przedhiszpańskich w Galerii Elitarnych Rzemieślników. Fot. P. Prządka-Giersz. Źródło: UW

Prestiżowy magazyn „Archaeology” ogłosił w grudniu listę dziesięciu najważniejszych archeologicznych odkryć 2022 roku.

Wśród wyróżnionych przedsięwzięć znalazły się tegoroczne, polsko-peruwiańskie badania w królewskiej nekropoli Castillo de Huarmey.

Stanowisko położone jest na północnym wybrzeżu Peru, w pobliżu miejscowości Huarmey. Nekropolia w Castillo de Huarmey funkcjonowała ponad 1300 lat temu i związana jest z kulturą Wari, jednym z najważniejszych imperiów przedinkaskiego Peru. Badacze z Uniwersytetu Warszawskiego pierwsze w historii wykopaliska na tym stanowisku rozpoczęli w 2010 roku.

Pełna treść artykułu: https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C94790%2Cznalezisko-polakow-w-top-10-odkryc-archeologicznych-2022-r-magazynu

Źródło informacji: Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -