niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaGeorgiaZespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego wystąpił...

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego wystąpił w Atlancie

3 czerwca w Volga Dance Academy w Atlancie odbył się koncert galowy, podczas którego przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się lokalny polonijny zespół folklorystyczny Mazury Folk Dance Ensemble of Atlanta oraz goście z Polski: Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego.

Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego powstał w 1953 r. i jest reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym uniwersytetu, założonym przez wieloletniego dyrektora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego. Zespół, obchodzący w tym roku 70-lecie istnienia, ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym występy m.in. w siedzibie ONZ w Nowym Jorku i w siedzibie UNESCO w Wiedniu, udział w licznych festiwalach folklorystycznych o randze międzynarodowej, może też poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami za popularyzację polskiej kultury w kraju i poza granicami.

Pobyt w Atlancie był dla lubelskiego zespołu pierwszym przystankiem na amerykańskiej trasie, który w pierwszej połowie czerwca miał też okazję zaprezentować się na międzynarodowym, kilkudniowym festiwalu folklorystycznym w Murfreesboro w Tennessee.

opr. JLS
Fot. facebook.com/ZTLUMCS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -