piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaZakończenie roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

Rok szkolny w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie oficjalnie dobiegł końca. W sobotę, 18 maja, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, uczniowie otrzymali świadectwa, a najlepsi także wyróżnienia i medale.

Jak co roku wręczono także stypendia. Tegoroczni stypendyści to Julia Sulewski i Nicole Targonski (które uczęszczały do polskiej szkoły aż 9 lat) oraz Kristofer Leise.

W tym szczególnym dniu swoją obecnością społeczność szkolną zaszczycili wyjątkowi goście, w tym prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia w Sarasocie Ann Pienkos, która przekazała na ręce dyrektor szkoły Marty Frankowski donację od klubu w wysokości $1,000. Kolejni goście to przedstawiciele florydzkiego oddziału Fundacji Kościuszkowskiej – prezes Jolanta Roman oraz Barbara Posa.

Warto podkreślić, że Fundacja sfinansowała przedstawicielom Polskiej Szkoły z Sarasoty uczestnictwo w Zjeździe Nauczycieli Polonijnych w Fort Lauderdale. Obecny był też prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia w Venice Andrzej Gorczynski, będący jednym z założycieli Polskiej Szkoły w Sarasocie, który w imieniu klubu zadeklarował wsparcie dla placówki.

JS
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -