czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaZabawy i spotkania w Polskim Centrum w Clearwater

Zabawy i spotkania w Polskim Centrum w Clearwater

Karnawał to tradycyjnie czas zabaw, a Polonia – zwłaszcza po sezonie jesiennym, w którym ze względu na koronawirusowe ograniczenia nie była możliwa organizacja spotkań w większym gronie – jest ich wyjątkowo spragniona. Od początku nowego roku Polskie Centrum im. Jana Pawła II tętni życiem, zwłaszcza towarzyskim.

Polishcenterfl.org

W sobotę, 16 stycznia, odbyła się zabawa karnawałowa. Okazje do kolejnych tanecznych spotkań już wkrótce – w sobotę, 13 lutego, zaplanowane są Walentynki po Góralsku, podczas których o muzykę zadba zespół Sweet Harmony, a goście będą mogli się delektować góralskimi przysmakami. W niedzielę, 14 lutego, odbędzie się obiad walentynkowy, a o oprawę muzyczną zatroszczy się DJ Włodek. Dwa dni później – we wtorek, 16 lutego – odbędzie się tradycyjny Śledzik, czyli ostatnie karnawałowe spotkanie przed Wielkim Postem. Jednak także pod koniec lutego będzie jeszcze okazja do spotkania w polonijnym gronie, ponieważ w niedzielę, 28 lutego, po obiedzie w audytorium przybyli tego dnia do Centrum będą mogli podziwiać wspaniały młodzieżowy Talent Show pod nazwą „My się nie dajemy, dalej gramy, tańczymy i śpiewamy”.

Z kolei marzec rozpocznie się od… obowiązków. 7 marca odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W związku z tym zarząd Polskiego Centrum prosi o liczne przybycie, ponieważ z powodu pandemii istnieją obawy o frekwencję, a jeżeli nie będzie kworum (wystarczającej liczby członków, która wynosi 30%), zebranie nie będzie mogło się odbyć. Przed walnym zebraniem w każdą niedzielę przy wejściu na obiad są przyjmowane zgłoszenia do zarządu, rady nadzorczej i komisji rewizyjnej. Zgłoszenia można także kierować do biura osobiście lub telefonicznie: 727-298-8609. Przewodniczącą Komisji Nominacyjnej jest Danuta Oleś – tel. 857-472-0052.

opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -