środa, 22 marca, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkZabawa mikołajkowa Children's Smile Foundation na Greenpoincie

Zabawa mikołajkowa Children’s Smile Foundation na Greenpoincie

Było to niewątpliwie jedno z największych polonijnych spotkań ze Świętym Mikołajem. Podczas imprezy zorganizowanej przez Children’s Smile Foundation prezenty ufundowane przez fundację otrzymało prawie 250 dzieci, które sobotnie popołudnie 3 grudnia spędziły wraz z rodzicami w audytorium Akademii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Prócz paczek ze słodyczami i upominkami maluchy miały okazję zobaczyć m.in. pokaz magika, występ kolędników z gwiazdą, a także skorzystać z różnych atrakcji typu arts & crafts.

Radosne spotkanie

Mikołajki zorganizowane po trzech latach przerwy przez Children’s Smile Foundation cieszyły się ogromną popularnością. W sumie, wraz z rodzicami, wolontariuszami oraz organizatorami wzięło w nich udział około 450 osób.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy się wreszcie wszyscy spotkać i wspólnie bawić, w dodatku bez maseczek, ale za to z uśmiechami na twarzy – powiedział podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy mikołajkowej Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. – Ostatnie spotkanie ze Świętym Mikołajem organizowane przez naszą fundację miało miejsce w 2019 roku. Mam jednak nadzieję, że podobnie jak to było w przeszłości od teraz będziemy się już spotykać ze Świętym Mikołajem systematycznie co roku – podkreślił prowadzący imprezę. Dodał, że bardzo cieszy go ogromna frekwencja na mikołajkowym spotkaniu.

Zadowolony z tego faktu był także gospodarz miejsca, ks. Grzegorz Markulak, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie i zarazem kapelan Children’s Smile Foundation. Tuż po rozpoczęciu spotkania ze Świętym Mikołajem odmówił krótką modlitwę i udzielił zebranym okolicznościowego błogosławieństwa.

Prezenty i atrakcje

Podczas potkania, trwającego prawie cztery godziny, wszyscy świetnie się bawili i korzystali z przygotowanych atrakcji. Dla dzieci była wata cukrowa, hot-dogi i smaczne pierogi, a dla dorosłych ciepły posiłek przygotowany przez Park Deli. Niesamowitą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy i robienie zmywalnych tatuaży. Maluchy mogły otrzymać ulubioną bajkową postać zrobioną z balonów, a także skorzystać z zajęć typu arts & crafts. Dzieci malowały kamyczki, robiły biżuterię, a nawet uczestniczyły w eksperymentach chemicznych, podczas których powstawał śnieg. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs związany z malowaniem świątecznych kartek oraz bożonarodzeniowych symboli. Najciekawsze prace zostały nagrodzone różnymi upominkami. Otrzymali je: Zosia Jachimczyk i Julia Brzozowska (kategoria do lat 4), Milenka Marzyńska, Amelia Rutkowskia i Emilia Książek (kategoria 5- i 6-latków), Gabriela Sypytowska, Nicole Kaszuba, Hania Duda oraz Vivienne Janus (kategoria 7- i 8-latków), a także: Madzia Marzyńska, Maya Szczukiewicz i Tomasz Malinowski (kategoria 9- i 10-latków). Ogromną furorę zrobił magik, który swoimi sztuczkami czarował dzieci przez prawie 45 minut. Maluchy były zachwycone nie tylko jego pokazem, ale również gołębiami, papugą i przede wszystkim wężami, których miał kilka. Wiele dzieci chętnie zakładało je na swoje szyje i pozowało do zdjęć.

Fotografowano się także ze Świętym Mikołajem, który był absolutnie głównym bohaterem tej imprezy. Okazało się, że nie tylko obdarował dzieci i młodzież prezentami, ale również chętnie włączał się z nimi do zabawy. A wraz z nim pojawiło się kilkanaście elfów, które przyniosły prawie 250 paczek ze słodyczami i świątecznymi upominkami. To nie był jednak koniec imprezy, ponieważ po wręczeniu prezentów pojawili się odpowiednio przebrani kolędnicy z dużą gwiazdą, którzy kultywując staropolską tradycję zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Tuż przed zakończeniem spotkania przeprowadzono loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami. Natomiast przez całą imprezę do zabawy przygrywał zespół The Masters.

Hojni sponsorzy

Spotkanie ze Świętym Mikołajem i przygotowanie darmowych upominków dla dzieci było możliwe do zrealizowania dzięki sponsorom, którym Children’s Smile Foundation jest niezmiernie wdzięczna za wsparcie. Wśród nich są: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Lowell International Foods, Eagle New York, Syrena Bakery, Maspeth Federal Savings, Little Einstein Daycare, Karol Liszewski oraz Filip Trzeciak. Również prezenty na loterię fantową zostały ufundowane przez donatorów, wśród których są: Opulence Glamour Skin Clinic, Pewex Pharmacy, Overture Spa, Hetman Deli, a także członkowie Rady Dyrektorów Children’s Smile Foundation: Joanna Gwóźdź, Beata Jakubowska i Krzysztof Rostek. Sukces tej imprezy nie byłby możliwy bez ogromnego wsparcia wolontariuszy, którzy przygotowali wiele różnych atrakcji dla dzieci. Wśród nich byli m.in.: Ewa Węglarz, Dagmara Węglarz, Małgorzata Szablińska, Marta Wójtowicz, Emilia Wójtowicz, Anna Koziołek, Magda Skrzypek, Edyta Greer, Krystyna Pituła, Marta Śmigielska i Adam Jakubowski. Poza tym bardzo dużo pracy w przygotowanie i przebieg tego wydarzenia włożyli wolontariusze z greenpoinckich szkół, członkowie Komitetu Parafialnego działającego przy kościele św. Stanisława Kostki oraz zespołu Krakowianki i Górale, a także rodzice i nauczyciele z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej z Greenpointu z dyrektor Danutą Bronchard na czele, no i oczywiście członkowie zarządu oraz Rady Dyrektorów Children’s Smile Foundation: Joanna Gwóźdź, Beata Jakubowska, Aldona Trzeciak, Karol Liszewski, Krzysztof Rostek i Wojciech Maślanka. Słowa wdzięczności należą się także ks. Grzegorzowi Markulakowi, proboszczowi parafii św. Stanisława Kostki i zarazem kapelanowi fundacji, za udostępnienie szkolnego audytorium na zorganizowanie mikołajkowego spotkania.

PR Children’s Smile Foundation
opr. WEM
Fot. Wojciech Maślanka, Marta Wójtowicz, Zosia Żeleska-Bobrowski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -