poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Z Polską w sercach!

Z okazji obchodzonego w listopadzie Święta Niepodległości Polski Szkoła Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence już po raz kolejny wzięła udział w projekcie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu”.

„Mazurek Dąbrowskiego” dzieci zaśpiewały również podczas uroczystej mszy w kościele św. Wojciecha w Providence, gdzie zaprezentowały także krótki program artystyczny. Piękną uroczystość dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i ks. Marka Kupkę. Tydzień później w występie na bis zaprezentowali się w kościele św. Józefa w Central Falls.

Uczniowie wzięli również udział w projekcie ogłoszonym przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających „Bez korzeni nie ma skrzydeł”, w ramach którego wykonali prace plastyczne związane z Dniem Niepodległości, które miały na celu pokazanie korzeni łączących najmłodsze pokolenie z wydarzeniami mającymi miejsce 103 lata temu.

A że Polska nam w duszy nieustannie gra i lubimy angażować się w nowe wyzwania i kochamy współpracę nie tylko na gruncie naszej szkoły, zaprosiliśmy do wspólnej pracy uczniów ze szkół w Nowym Jorku i Pensylwanii. Efektami tej współpracy pochwalimy się po zakończeniu działań projektowych – zapowiada dyrektor szkoły Karolina Badura.

WEM
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -