niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutWyjątkowy wernisaż w Sloper – Wesoly House w New Britain

Wyjątkowy wernisaż w Sloper – Wesoly House w New Britain

W sobotę, 14 maja, w Sloper – Wesoly House przy 27 Grove Hill w New Britain odbyła się inauguracja sezonu 2022 Stowarzyszenia Artystów Polskich. Po długiej, spowodowanej pandemią, przerwie ponowne otwarcie sezonu wystawowego zostało powitane z ogromną radością zarówno przez samych artystów, jak i ich przyjaciół i miłośników sztuki, którzy licznie przybyli tego dnia do Sloper – Wesoły House.

Na wystawie inaugurującej sezon swoje prace wystawili: Anna Cygler, Marek Barczyk, Magda Gosik, Dorota Jaworski, Jerzy Malinka, Jerzy Michalski, Urszula Skierkowska, Zbyszek Sokolowski, Zosia Soto, Jan Szewczyk, Beata Trefon i Krystyna Warzynska.

Było super! Po tak długim czasie rozłąki spotkanie nie tylko ze sztuką, ale też przede wszystkim ze znajomymi, wreszcie „twarzą w twarz”, dostarczyło wszystkim dużo radości. Jednak ludzie potrzebują kontaktu z innymi ludźmi! – zauważa Zosia Soto, jedna z artystek, które zaprezentowały swoje prace.

Wernisażowi towarzyszyły dyskusje o sztuce prowadzone przy kieliszku wina. Była to też okazja do sprawdzenia, jak artyści poradzili sobie z tą wymuszoną przez pandemię przerwą. Ich prace są dowodem, że w twórczy sposób wykorzystali czas spędzony w domowym zaciszu. Letnie miesiące będą kolejną okazją do pracy artystycznej, a w październiku planowana jest kolejna wystawa. Sądząc po majowym wernisażu, nie ma wątpliwości co do tego, że artyści zaprezentują na niej równie piękne i interesujące dzieła.

Marek Kania
opr. WEM
Fot. Marek Kania

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -