poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaWojsko Polskie liczy już ponad 175 tysięcy żołnierzy

Wojsko Polskie liczy już ponad 175 tysięcy żołnierzy

7 lipca w Białej Podlaskiej miało miejsce złożenie przysięgi wojskowej przez ochotników, którzy zakończyli szkolenie podstawowe w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Na płycie lotniska wojskowego słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 160 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W uroczystości wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

7 lipca w Białej Podlaskiej szef MON wziął udział w uroczystej przysiędze wojskowej ochotników, którzy zakończyli szkolenie podstawowe w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Fot. MON

Wojsko Polskie liczy już ponad 175 tysięcy żołnierzy pod bronią – poinformował szef polskiego resortu obrony, nawiązując w swoim przemówieniu do obecnej sytuacji geopolitycznej. – To bardzo ważne, żeby Polska była bezpieczna. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. Rosja napadła na Ukrainę. Przy naszej granicy toczy się wojna. Dwa lata temu zostaliśmy zaatakowani w sposób hybrydowy z terytorium Białorusi. Reagujemy na te wszystkie zagrożenia i wzmacniamy Wojsko Polskie konsekwentnie od 2015 r. Wzmacniamy i uzbrajamy Wojsko Polskie w nowoczesną broń, w nowoczesny sprzęt tak, żeby odstraszyć agresora – podkreślił minister Błaszczak.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -