poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaGorący TematWizyta senatorów z USA w Kijowie

Wizyta senatorów z USA w Kijowie

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w czwartek, 7 lipca, z senatorami USA: republikaninem Lindseyem Grahamem z Karoliny Południowej i demokratą Richardem Blumenthalem z Connecticut. Przed spotkaniem z prezydentem Ukrainy amerykańscy senatorowie odwiedzili podkijowską Buczę. Władze tej miejscowości przekazały, że senatorom przedstawiono dowody zbrodni popełnionych na tamtejszej ludności cywilnej podczas rosyjskiej okupacji.

Prezydent Zełenski spotkał się z Lindseyem Grahamem i Richardem Blumenthalem. Fot. president.gov.ua

Podczas rozmowy z senatorami ukraiński przywódca podziękował za wsparcie, jakie Ukraina otrzymała od Stanów Zjednoczonych Ameryki, oraz wyraził nadzieję, że Kongres USA pomoże w dostarczeniu do Ukrainy nowoczesnych systemów obrony powietrznej.

„Wsparcie obu izb Kongresu i obu partii jest dla nas bardzo ważne. Czujemy i doceniamy tę jedność. Teraz najpilniejszym zadaniem jest to, aby do 1 września ukraińskie kobiety i dzieci mogły wrócić do domów, a dzieci i studenci – do szkół i na uniwersytety. Liczymy na wsparcie Kongresu w sprawie dostaw nowoczesnych systemów obrony powietrznej. Musimy zabezpieczyć nasze niebo tak, by nasi ludzie nie bali się żyć na Ukrainie – napisał Wołodymyr Zełenski na Facebooku tuż po spotkaniu.

Na stronie prezydenta Ukrainy podano, że Zełenski poinformował przedstawicieli amerykańskiego Senatu o sytuacji na froncie, a także o planach, których realizacja będzie zależała od dalszego wsparcia Ukrainy ze strony partnerów zachodnich.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -