czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaW Warszawie odbył się kolejny przedświąteczny Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM

W Warszawie odbył się kolejny przedświąteczny Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM

W niedzielę w Warszawie już po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Na kiermaszu można było spotkać pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także ambasadorów wielu krajów.

Międzynarodowy Bożonarodzeniowy Kiermasz Dobroczynny w hali COS Torwar w Warszawie, 4 grudnia. Fot. PAP/Marcin Obara

Podczas kiermaszu ponad 50 ambasad z niemal całego świata wystawiło na swoich stoiskach rękodzieło, biżuterię, ozdoby do domu i regionalne przysmaki.

„Kiermasz dobroczynny jest organizowany zawsze przed świętami, po to by zebrać jak najwięcej środków. Potem przekazujemy je organizacjom, które opiekują się potrzebującymi” – powiedziała PAP Ada Krzywicka, członek honorowy Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM.

Od rana na warszawskim Torwarze, gdzie odbywał się kiermasz nie brakowało chętnych do zakupów świątecznych prezentów, degustacji egzotycznych potraw. Wśród atrakcji nie zabrakło także występów muzycznych, tanecznych i pokazów mody.

„W tym roku zdecydowaliśmy się także na wsparcie Ukrainy i przekazujemy dużą część naszych funduszy na organizacje, które wesprą kobiety w ciąży, sieroty, i które pomogą zorganizować dzieciom lepszy pobyt tutaj w Polsce” – podkreśliła Ada Krzywicka.

W niedzielę Kancelaria Prezydenta opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym Agata Kornhauser-Duda zapraszała do udziału w niedzielnym kiermaszu.

„Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM organizuje w Warszawie już po raz 15. Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny. Jako jego honorowa patronka mam ogromną przyjemność zaprosić do udziału w tym wydarzeniu. Podczas zeszłorocznego bazaru zebrane środki pieniężne otrzymało kilkadziesiąt polskich organizacji charytatywnych, wspierających dzieci, seniorów, chorych i osoby niepełnosprawne” – poinformowała w nagraniu małżonka prezydenta.

Zachęcała do udziału w „spotkaniu ludzi dobrej woli, którzy w okresie przedświątecznym solidaryzują się z osobami cierpiącymi i borykającymi się z życiowymi problemami”.

Tekst dostępny na stronie PAP.PL: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1498463%2Cw-warszawie-odbyl-sie-kolejny-przedswiateczny-miedzynarodowy-kiermasz

Wideo do pobrania dostępne na stronie: https://wideo.pap.pl/videos/65482/

Monika Rutke/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -