sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiW Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki. Ważą od 710 do 1400 gramów i każdy z nich mierzy ok. 40 centymetrów. Pięcioraczki – Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy – przyszły na świat w niedzielę – poinformował szpital.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28 tygodniu, przez cesarskie cięcie.

„Już po raz drugi – dzięki staraniom zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą – w niedzielę, po godzinie 14, powitaliśmy na świecie pięcioraczki” – poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych szpital.

Dodał, że Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i każdy z nich mierzy ok. 40 centymetrów. „Dzieci i mama czują się dobrze, w domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa!” – przekazał szpital. Według informacji, jakie podał, taka ciąża zdarza się raz na 52 miliony przypadków.

Julia Kalęba/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -