niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaW przyszły czwartek PKW wręczy posłom nowej kadencji zaświadczenia o wyborze

W przyszły czwartek PKW wręczy posłom nowej kadencji zaświadczenia o wyborze

26 października, PKW wręczy posłom nowej kadencji zaświadczenia o wyborze; z kolei zaświadczenia o wyborze na senatora zostaną wręczone w przyszły piątek, 27 października – poinformował rzecznik Krajowego Biura Wyborczego Marcin Chmielnicki.

Budynek Sejmu w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. W wyborach do Sejmu PiS uzyskało 35,38 proc. głosów, KO – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc. PiS w wyborach do Sejmu zdobyło 194 mandaty, KO – 157; Trzecia Droga – 65; Nowa Lewica – 26; Konfederacja – 18.

Natomiast w wyborach do Senatu kandydaci PiS zdobyli 34 mandaty; KO – 41; Trzeciej Drogi – 11, a Nowej Lewicy – 9 mandatów. W Senacie znajdzie się także pięciu senatorów, którzy startowali z własnych komitetów.

Rzecznik KBW Marcin Chmielnicki poinformował w środę PAP, że Państwowa Komisja Wyborcza wręczy zaświadczenia o wyborze na posła w przyszłym tygodniu – czwartek 26 października, o godz. 13, w Sali Kolumnowej Sejmu. Przekazał również, że zaświadczenia o wyborze na senatora zostaną wręczone dzień później, w piątek, 27 października, o godz. 12.

Aleksandra Rebelińska, Marcin Jabłoński/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -