niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaZnani i LubianiUśmiech mimo trudności

Uśmiech mimo trudności

 „Aktorstwo to piekielnie ciężki zawód, niesprawiedliwy, okrutny” – w tych szczerych i zaskakujących słowach Barbara Bursztynowicz wyraziła swoją refleksję podczas wywiadu dla „Vivy”. Nie znaczy to jednak, że aktorka wątpi w sens wykonywanego zawodu. Przeciwnie, nie żałuje wyboru.

Barbara Bursztynowicz znana jest głównie z roli Elżbiety Chojnickiej z serialu „Klan”. Fot. Archiwum WEM

68-letnia artystka znana jest głównie z serialu „Klan”, który gości w polskiej telewizji od 20 lat. Doznała tzw. zaszufladkowania przez rolę Elżbiety Chojnickiej. Nie pozostaje mimo to aktorką wyłącznie serialową. Gra również w teatrze. Lubi muzykę. „Sama zawsze chciałam grać. Rodzice spóźnili się z zapisaniem mnie na pianino, zostały tylko miejsca na mandolinę” – powiedziała aktorka.

Męża poznała w szkole teatralnej i – jak żartuje – najpierw zakochała się w jego grze na pianinie. Zaimponował jej nie tylko talentem, więc z przekonaniem zgodziła się wyjść za mąż. Ślubu udzielał im sam ksiądz Jan Twardowski – poeta. Para doczekała się jednego dziecka – Małgosi. Pani Barbara chciała, by córka została malarką, ale dziewczyna uparła się na naukę krawiectwa. Relacje ich były długo napięte, co z czasem uległo poprawie. Córka aktorki jest już dyplomowaną krawcową i projektuje ubrania, firmując je swoim nazwiskiem. Wyfrunęła już dawno z rodzinnego gniazda, ale chętnie wpada na Saską Kępę i odwiedza rodziców, pomaga też wybrać mamie cos eleganckiego podczas zakupów.

Barbara Bursztynowicz ceni elegancję, zachowała też ładny wygląd i zapewnia, że nie korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, nie chodzi nawet do kosmetyczki. Nie boi się dochodzących zmarszczek, żartując: „Kiedyś będę taką babcią wśród moich koleżanek i będę wygrywała wszystkie castingi do ról starszych pań”. Uśmiech nie znika z jej twarzy i odwraca nim uwagę nawet od największego zmęczenia czy smutku.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -