sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutUroczyste wprowadzenie relikwii 120 świętych do kościoła św. Michała Archanioła w Bridgeport...

Uroczyste wprowadzenie relikwii 120 świętych do kościoła św. Michała Archanioła w Bridgeport oraz 20-lecie kapłaństwa o. Norberta Siwińskiego

W niedzielę, 12 maja, w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport miała miejsce podwójna uroczystość. Tego dnia świętowano 20-lecie kapłaństwa proboszcza tej polskiej parafii o. Norberta Siwińskiego, a także celebrowano błogosławieństwo relikwiariów oraz uroczyste wprowadzenie do świątyni relikwii 120 świętych.

Wśród świętych, których relikwie zostały uroczyście wprowadzone do świątyni, wymienić można m.in. św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski, czy bł. Bolesławę Lament, patronkę Białegostoku. Relikwiaria zostały wniesione do kościoła w procesji, w której udział wzięli parafianie oraz przedstawiciele różnych grup modlitewnych i polonijnych, w tym dzieci ze Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport czy członkowie zespołu Polanie, a także Wojownicy Maryi. O oprawę muzyczną zadbał parafialny Chór św. Faustyny.

Msza święta była także okazją do wyrażenia wdzięczności za 20 lat kapłaństwa o. Norberta Siwińskiego, który od pięciu lat pełni posługę jako proboszcz polskiej parafii w Bridgeport.

O. Norbert pochodzi z rodziny nauczycielskiej o korzeniach i tradycjach zarówno polskich, jak i litewskich, i głęboko ceni sobie to podwójne kulturowe i historyczne dziedzictwo. Święcenia zakonne przyjął 29 maja 2004 r. Przez 14 lat sprawował posługę duszpasterską w Niemczech. W 2018 r przyjechał do Bridgeport, a na początku 2019 r. oficjalnie objął probostwo w parafii św. Michała Archanioła. „Cel pozostaje niezmienny od lat: towarzyszyć ludziom na drogach ich życia oraz być dobrym duszpasterzem, czyli z franciszkańską radością i autentycznością głosić dobroć Boga” – stwierdził w przeprowadzonym wówczas dla „Białego Orła” wywiadzie, odpowiadając na pytanie o swoje powołanie i istotę jego kapłańskiej ścieżki. „Noszę w sercu głębokie pragnienie, aby parafia św. Michała Archanioła była naszym wspólnym domem: miejscem spotkania z żywym Bogiem oraz drugim człowiekiem” – dodał, i trzeba przyznać, że od pięciu lat z powodzeniem realizuje ten cel.

Starania te doceniają parafianie, którzy po mszy świętej zorganizowali jubileuszowe przyjęcie. Jego częścią był spektakl przygotowany specjalnie na tę okazję i nawiązujący do kapłańskiej drogi o. Norberta. Jubilatowi wręczono także kwiaty, nie obyło się bez tortu i tradycyjnego „Sto lat”.

JLS
Fot. Archiwum parafii

* * *

„Biały Orzeł” gratuluje o. Norbertowi Siwińskiemu 2o-lecia kapłaństwa i składa życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i chęci do działania oraz wielu łask od Boga na dalsze lata kapłańskiej służby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -