poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutUroczyste pasowanie na ucznia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła...

Uroczyste pasowanie na ucznia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

12 listopada w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain odbyła się ważna ceremonia. Tego dnia oficjalnie do grona uczniów przyjęto tegorocznych pierwszoklasistów.

Dzieci z klas pierwszych rozpoczęły uroczystość pasowania na ucznia, tańcząc pierwszego w swoim życiu poloneza. Po pomyślnym zaliczeniu „egzaminu na ucznia” każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany magicznym ołówkiem na ucznia przez dyrektor szkoły Renatę Senenko, która złożyła także nowym uczniom życzenia powodzenia na ścieżce edukacji.

Dyrektor podziękowała także wychowawcom klas pierwszych za pięknie przygotowaną uroczystość, wicedyrektor Annie Hayes za nauczenie dzieci poloneza, Dorocie Ciszewskiej i Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej za prezenty, uczniom starszych klas za zaopiekowanie się młodszymi kolegami podczas uroczystości oraz gościom obecnym na pasowaniu, w tym rodzicom pierwszoklasistów, za przybycie na uroczystość i pielęgnowanie ducha polskości w nowym pokoleniu Polonii.

Następnie wicedyrektor Anna Hayes oraz Dorota Ciszewska z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej rozdały dzieciom upominki ufundowane przez PSFCU.

opr. WEM
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -