sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiUnikatowe kierunki studiów

Unikatowe kierunki studiów

Dużo kierunków studiów powtarza się w większości miast, ale bywają i rzadkie ich rodzaje, o których nawet nie wszyscy wiedzą. Zapotrzebowanie na wyższe kształcenie w pewnych dziedzinach przynosi życie, nowe wymogi standardów lub rodzaje problemów.

Uprawa winorośli i winiarstwo – taki kierunek inżynierski przygotował Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Fot. Archiwum WEM

Dla organistów

Akademia Katolicka w Warszawie zdecydowała się otworzyć unikatowy w skali kraju kierunek studiów kształcący jednocześnie przyszłych organistów, jak i nauczycieli muzyki. Edukacja muzyczna z muzyką kościelną to trzyletnie studia licencjackie, podczas których studenci uczestniczą m.in. w zajęciach z fortepianu czy emisji głosu. Dla studentów przygotowano cyfrowe organy.

Winiarze i znawcy trunków

Uprawa winorośli i winiarstwo – taki kierunek inżynierski przygotował Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Studia przygotowują do zaprojektowania i prowadzenia winnicy oraz innych upraw sadowniczych dla przemysłu fermentacyjnego. Pokrewny kierunek – kształcący enologów, czyli znawców trunków powstających z winogronowego soku – powstał w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Specjaliści od powietrza

Inżynieria czystego powietrza – to nowy kierunek studiów, który ma Politechnika Krakowska. Powstał on w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy w kompleksowy sposób potrafiliby działać na rzecz poprawy jakości powietrza w trosce ozdrowie człowieka i dobro środowiska.

Terapeuci i znawcy zwierząt

Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii – taki kierunek ma Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Studenci koncentrują się na interakcji człowiek-zwierzę i na wspomaganiu tradycyjnych metod zupełnie nowymi. Potrzebne w tym są różne obszary wiedzy: nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych, nauk społecznych, medycznych i humanistycznych.

H.K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -