piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSzymon Hołownia wybrany na przewodniczącego Polski 2050

Szymon Hołownia wybrany na przewodniczącego Polski 2050

Szymon Hołownia został wybrany na przewodniczącego partii Polska 2050 – poinformował w sobotę, podczas pierwszego krajowego zjazdu tej partii, przewodniczący Krajowej Komisji Wyborczej Polski 2050 Michał Jaworski. Jak dodał, frekwencja wyborcza wyniosła 83,38 proc.

Przewodniczący partii Polska 2050 Szymon Hołownia przemawia na Pierwszym Zjeździe Krajowym Partii Polska 2050 Szymona Hołowni w „Wytwórni” w Łodzi, 21 stycznia. Fot. PAP/Marian Zubrzycki

W sobotę w Łodzi odbywa się pierwszy krajowy zjazd Polski 2050. Podczas wydarzenia przewodniczący Krajowej Komisji Wyborczej Polski 2050 Michał Jaworski poinformował, że 22 grudnia zeszłego roku komisja wyborcza zarejestrowała jednego kandydata na stanowisko przewodniczącego partii – był nim Szymon Hołownia.

Dodał, że za kandydaturą Hołowni w wyborach, które odbyły się w dniach od 17 do 19 Stycznia 2023 roku, oddano 311 ważnych głosów, z czego 310 za Szymonem Hołownią. Frekwencja wyborcza wyniosła 83,38 proc.

„Najtrudniejsze teraz przede mną. (…) Odpowiedzialność za wejście w wybory i zdanie tego egzaminu, który dla każdej partii politycznej jest najważniejszy” – powiedział po ogłoszeniu wyniku wyborów nowo wybrany przewodniczący partii.

„Dziś jesteśmy tutaj nie dla siebie, nie dlatego żeby nam było wygodnie, żeby nam było miękko pod przysłowiową pupą, jesteśmy tutaj dla innych, dla tych, którym zdecydowaliśmy się, wychodząc z tych naszych ciepłych kapci, nie boję się tego słowa – służyć” – dodał Hołownia.

Łukasz Pawłowski, Agnieszka Grzelak-Michałowska/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -