wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaGorący TematSzef NATO: „Ukraina może na nas liczyć"

Szef NATO: „Ukraina może na nas liczyć”

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ujawnił szczegóły nowych planów wsparcia dla Ukrainy. – Ukraina może na nas liczyć tak długo, jak będzie to konieczne – oświadczył 29 czerwca br. podczas konferencji prasowej w Madrycie.

Jens Stoltenberg podczas szczytu NATO w Madrycie zadeklarował dalsze wsparcie dla Ukrainy. Fot. AP

Wojna Putina przeciwko Ukrainie zdruzgotała pokój w Europie i stworzyła największy kryzys bezpieczeństwa od II wojny światowej – powiedział szef NATO, podkreślając, że Sojusz zareagował siłą i jednością. Skierował też słowa uznania w kierunku prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, doceniając jego silne i inspirujące przywództwo.

Stoltenberg stwierdził również, że Ukraina może liczyć na wsparcie ze strony NATO tak długo, jak będzie to konieczne. – Sojusznicy będą cały czas udostępniać istotną pomoc finansową i wojskową. Liderzy państw NATO dziś zgodzili się zwiększyć nasze wsparcie przez uzgodnienie kompleksowego pakietu pomocowego dla Ukrainy. Obejmuje on łączność, paliwo, sprzęt do zwalczania zagrożeń chemicznych, nuklearnych i biologicznych. W stosownym czasie pozwolimy Ukrainie przejść od starego systemu sowieckiego do nowoczesnego systemu NATO-wskiego – poinformował.

Sekretarz generalny NATO dodał, że „mocna, niezależna Ukraina jest niezbędna dla stabilności obszaru euroatlantyckiego”. Poinformował też, że zwiększone zostaną siły obrony na wschodnich obszarach NATO do 300 tysięcy żołnierzy.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -