sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSzef MSWiA: Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi

Szef MSWiA: Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi

Donald Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi – podkreślił szef MSWiA Marcin Kierwiński. Zwrócił uwagę, że były prezydent USA jest tym samym politykiem, o którego powrocie do władzy marzy PiS.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Podczas sobotniego wiecu w Karolinie Południowej Donald Trump, prawdopodobny rywal Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich, zagroził, że gdy ponownie zostanie prezydentem USA nie będzie chronił przed potencjalną rosyjską agresją krajów NATO, które nie wypełniają swych zobowiązań finansowych wobec Sojuszu.

„D. Trump wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi. W jego świecie pojęcie sojusz sprowadza się bowiem do transakcji” – napisał Kierwiński w niedzielę na platformie X.

Zwrócił uwagę, że Trump „to jest ten sam polityk, o którego powrocie do władzy marzy PiS”. „Ciekawe czy Prezydent (Andrzej) Duda jakoś to skomentuje?” – napisał szef MSWiA.

Trump zrelacjonował rozmowę z jednym z szefów państw NATO, nie wymieniając jednak jego nazwiska: „+Jeden z prezydentów dużego kraju zapytał mnie: no cóż, proszę pana, jeśli nie zapłacimy i zostaniemy zaatakowani przez Rosję, czy będzie pan nas chronił?+ Odpowiedziałem: +Nie, nie będę was chronił. Właściwie zachęcałbym ich (Rosję), żeby zrobili z wami, co chcą. Musisz zapłacić+”.

Magdalena Gronek/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -