wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaSzansa na studia w Polsce

Szansa na studia w Polsce

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) przyznała prawie 600 stypendiów na studia I stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia dla polonijnych studentów z całego świata.

Wśród tegorocznych stypendystów po raz pierwszy są osoby z Chorwacji, Cypru, Francji i Stanów Zjednoczonych. Fot. NAWA

Program stypendialny NAWA dla Polonii im. gen. Władysława Andersa umożliwia młodzieży polskiego pochodzenia i posiadaczom Karty Polaka kształcenie na polskich uczelniach w języku polskim. W tegorocznym naborze grupa uprawnionych wnioskodawców została rozszerzona. O stypendium mogły ubiegać się nie tylko osoby z udokumentowanym polskim pochodzeniem lub Kartą Polaka, ale także młodzi ludzie posiadający polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, którzy odbyli cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej oraz studiów I stopnia poza granicami Polski.

Najliczniejszą grupę beneficjentów programu stanowią studenci z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Kazachstanu, ale na liście znaleźli się także obywatele m.in. Brazylii, Czech, Jordanii, Mołdawii Turkmenistanu, Włoch oraz – po raz pierwszy – z Chorwacji, Cypru, Francji i Stanów Zjednoczonych.

Kierunki, które w naborze cieszyły się największą popularnością, to: zarządzanie, informatyka oraz ekonomia. Wśród uczelni, na których wnioskodawcy deklarowali chęć podjęcia kształcenia, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Warszawska.

Dr Dawid Kostecki – dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Fot. NAWA

W przyszłości nasi stypendyści będą nie tylko ambasadorami NAWA, ale przede wszystkim będą promować pozytywny wizerunek polskiego szkolnictwa wyższego za granicą – mówi dr Dawid Kostecki, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, podkreślając, iż jednym z celów programu stypendialnego jest podtrzymanie łączności młodzieży polonijnej z Polską.

Więcej informacji o programie stypendialnym NAWA można znaleźć na stronie internetowej nawa.gov.pl.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -