piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkŚwięto u „Moniuszki”

Święto u „Moniuszki”

3 czerwca w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Rockaway odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które w tym roku było wyjątkowe z wielu względów.

Pierwszy raz w historii szkoły pożegnano absolwentów liceum – Krystiana Borucha, Julię Przybyło oraz Adama Wojtasia, którzy miesiąc wcześniej zdali pierwszą maturę przeprowadzoną w PSD im. Stanisława Moniuszki. Z tej szczególnej okazji dyrektor szkoły Monika Wroblewski zaprosiła na uroczystość zakończenia roku szkolnego wyjątkowych gości. Do szkoły tego dnia przybyli przedstawiciele NYPD: kapitan Tymon Meehan i emerytowana sierżant Milena Meehan, proboszcz parafii św. Róży z Limy ks. James Rodriguez, ks. Daniel Rajski oraz członkini parlamentu stanowego Stacey Pheffer Amato (która z dumą reprezentuje w zgromadzeniu 23. dystrykt stanu Nowy Jork).

Absolwenci liceum otrzymali oficjalne listy gratulacyjne („citations”) od Stacey Pheffer Amato, która osobiście pogratulowała im osiągnięć. Kapitan Tymon Meehan wszystkim obecnym uczniom wręczył pamiątkowe naszywki policyjne i pogratulował absolwentom, wręczając im także dzieła literatury polskiej.

Kapitan Meehan jest absolwentem polskiej szkoły sobotniej i został zaproszony również po to, aby opowiedzieć naszym uczniom o swojej przygodzie z polską szkołą. Wskazywał uwagę na fakt, jak ważna jest dwujęzyczność, jak język polski przydaje mu się w codzienności i jaki dumny jest z bycia Polakiem – tutaj, w Ameryce – relacjonuje dyrektor Monika Wroblewski.

Wszyscy uczniowie otrzymali także bony pieniężne ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową i słodkie upominki z Lowell International Foods.

Monika Wroblewski
opr. JLS
Fot. Krzysztof Wroblewski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -