poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutŚwiąteczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport

Świąteczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, ciekawe układy choreograficzne nawiązujące do polskich tradycji i obrzędów, barwne ludowe stroje i przystrojona lampkami oraz choinkami i jodłowymi gałązkami scena – to wszystko tworzyło jedyną w swoim rodzaju całość i wprowadziło widzów, którzy w niedzielę, 3 grudnia, zgromadzili się w Veterans Memorial Auditorium w Milford, CT, w bożonarodzeniowy klimat.

Doroczny koncert świąteczny Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport odbył się pod hasłem „Bóg się rodzi…” i dostarczył publiczności niezapomnianych wrażeń. Wiele emocji wywołał zwłaszcza występ najmłodszych członków zespołu. Dzieci wykonały z wielkim entuzjazmem świąteczne utwory, za co zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. W koncercie udział wzięli także wyjątkowi goście z Polski – kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

Na koncercie nie mógł być obecny osobiście konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, ale przesłał na ręce organizatorów gratulacyjny list. Napisał w nim: „Doroczny koncert najlepiej obrazuje Państwa godną naśladowania działalność – dobroczynną inicjatywę, która łączy Polonię w szlachetnym przedsięwzięciu ofiarującym wsparcie dla dzieci i młodzieży w rozwoju i poznawaniu pieśni, tańców, tradycji ludowych i obrzędów polskich. Żywym przykładem dajecie najlepszą lekcję polskiej kultury i patriotyzmu”.

JLS
Fot. Archiwum zespołu „Polanie” – Olek Kuperberg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -