sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaDziałyPoradyRząd USA nadal wypłaca odszkodowania dla chorych na raka po atakach na...

Rząd USA nadal wypłaca odszkodowania dla chorych na raka po atakach na WTC

Andrzej Kamiński. Fot. materiał promocyjny

Chorzy i ich rodziny wciąż mają szanse na odszkodowanie, nawet jeżeli dzisiaj mieszkają poza granicami Stanów Zjednoczonych. Wiele osób, porządkujących wówczas strefę WTC, dziś przeżywa swoją osobistą tragedię.

Zmagają się oni ze śmiertelnymi chorobami, będącymi konsekwencją narażenia na szkodliwe działanie panujących tam wówczas warunków, niestety utrzymujących się tam jeszcze długo po tragedii. Dopiero po wielu latach szkodliwe substancje dają o sobie znać w postaci chorób nowotworowych. Dotyczy to również wielu szczęśliwie wówczas ocalałych oraz mieszkańców okolic miejsca tragedii. Również Polaków, którzy w odpowiedzi na wezwanie ruszyli wtedy z pomocą. Wielu z nich ciężko choruje i ze względu na wciąż pogarszający się stan zdrowia nie może pracować, przez co cierpią całe ich rodziny. Rząd Stanów Zjednoczonych nie pozostawia ich jednak bez pomocy. Sukcesywnie przedłuża działanie programu dedykowanego osobom poszkodowanym. Fundusz Victim Compensation Fund (VCF) został stworzony, aby zapewnić im bezpłatne leczenie oraz odszkodowania. Mogą się o nie również ubiegać rodziny osób zmarłych w konsekwencji ataków na WTC.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poszkodowanych ostateczny termin składania wniosków o wypłatę odszkodowań przedłużono do 1 października 2090 roku. Zwiększono łączną sumę przeznaczoną na rekompensaty o kolejne 4.6 miliarda dolarów oraz zmieniono niektóre warunki działania funduszu. Odszkodowanie, jakie przysługuje poszkodowanym w związku z uznaną za związaną z WTC chorobą nowotworową, może sięgać nawet 250,000 dolarów. Chorzy na najbardziej wyniszczające choroby traktowani są priorytetowo. Lista chorób uznanych przez fundusz VCF jest na bieżąco aktualizowana. Każdy może sprawdzić, czy jego choroba nowotworowa została uznana za związaną z pracą lub/i przebywaniem po atakach terrorystycznych w strefie WTC (https://www.cdc.gov/wtc/conditions.html).

Wielu z naszych poszkodowanych rodaków wróciło do Polski, aby spędzić czas blisko rodziny, która jest dla nich niewątpliwym wsparciem w tych trudnych chwilach, kiedy choroba odbiera zdolność samodzielnej egzystencji.

Dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali przysługującego im odszkodowania, rozszerzenie działania funduszu VCF jest szansą na otrzymanie rekompensaty.

Wiele takich spraw prowadzi, nowojorski adwokat Andrzej Kamiński. Jego ponad 30-letnie doświadczenie w obsłudze spraw związanych z odszkodowaniami pracowniczymi potwierdzają tysiące pozytywnie zakończonych spraw o odszkodowania. Zarówno mecenas, jak i personel jego kancelarii, doskonale posługują się zarówno językiem polskim, jak i angielskim. Kancelaria współpracowała w głośnym, zakończonym sukcesem, procesie o wielomilionowe odszkodowania w sprawach przeciwko właścicielom porządkowanych budynków strefy WTC. Mecenas Kamiński na co dzień zajmuje się również odszkodowaniami pracowniczymi związanymi z wypadkami w pracy, chorobami zawodowymi oraz wszelkiego rodzaju wypadkami. Ponad 3 tysiące spraw zakończonych przyznanym odszkodowaniem świadczy o skuteczności pracy tej kancelarii. Kancelaria zaprasza do kontaktu wszystkie osoby poszkodowane. Bezpłatnie udziela porad związanych ze sprawami o odszkodowanie z funduszu Victim Compensation Fund, chorobami zawodowymi oraz wypadkami. Wszystkie sprawy są indywidualnie rozpoznawane przez mecenasa Andrzeja Kamińskiego, we współpracy z jedną ze znanych nowojorskich kancelarii prawnych Cannata & Associates. Zespół adwokatów reprezentujących różne dziedziny prawa wnikliwie analizuje każdą sprawę, co pracuje na osobisty sukces każdego klienta.

Materiał sponsorowany


Zgłaszać się można poprzez stronę internetową: www.kaminskilawfirm.com, emailem: kaminskiny@aol.com oraz pod numerami telefonów w USA: 001-718-389-0450 lub 001- 973-303-0498.


Andrew Kaminski, Esq.
110 Greenpoint Avenue
Brooklyn, NY 11222
Tel. (718) 389-0450
kaminskiny@aol.com

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -