niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceRekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w Chicago

Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w Chicago

W dniach 7-9 października w parafii św. Rozalii w Harwood Heights, IL odbyły się rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej dla osób mieszkających w Chicago i okolicach.

Modlitewne spotkania w parafii św. Rozalii należącej do chicagowskiej archidiecezji są organizowane od 2012 roku. Tegoroczne rekolekcje głosił o. Michał Czyżewski, paulin posługujący parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie w Nowym Jorku.

Myślą przewodnią rekolekcji było pogłębienie relacji z Matką Bożą, odkrycie na nowo Jej Cudownego Oblicza w Wizerunku Jasnogórskim i matczynej troski oraz uświadomienie, jaką moc i potęgę kryje w sobie modlitwa różańcowa – mówi o. Michał.

Głównym apostolstwem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, jak można wyczytać ze strony internetowej, jest „szerzenie misji Jasnej Góry w Polsce i na świecie poprzez modlitwę różańcową, która jest dla niej środkiem jedności i więzi z Sanktuarium Narodu. To wszystko, co stanowi duchową treść Jasnej Góry i wpisuje się w jej historię i współczesność, jest zarazem posłannictwem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej niesionym w prywatnej i wspólnotowej modlitwie oraz w świadectwie wiary do własnych rodzin, parafii i środowisk”.

W dniu rozpoczęcia rekolekcji, czyli we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, minęło dokładnie 19 lat od uroczystego wprowadzenie pięknej Ikony Pani Jasnogórskiej do prezbiterium kościoła św. Rozalii. Maryja w kopii wizerunku spogląda swoim matczynym wzrokiem na wiernych, którzy gromadzą się w tej świątyni – relacjonuje Dorota Wiącek, adiutorka Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i współorganizatorka rekolekcji. – Stworzenie modlitewnej atmosfery podczas rekolekcji i wspólne trwanie na kolanach z różańcem w dłoniach były odpowiedzią na tęsknotę naszych wiernych. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność o. Czyżewskiemu za wygłoszone konferencje, poruszające do głębi serca świadectwa, które na pewno zaowocują częstszym sięganiem po różaniec. Wyrażamy serdeczne podziękowanie proboszczowi parafii, w której odbywały się rekolekcje – ks. Grzegorzowi Lorencowi, za dopracowanie szczegółów i cenne wskazówki, panu organiście za oprawę muzyczną, parafianom, siostrom zakonnym i wszystkim, tym którzy wzięli udział w rekolekcjach – dodaje.

Rekolekcje rozpoczęły się adoracją Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór, podczas której była sposobność modlitwy prywatnej i spowiedzi. Natomiast w sobotni wieczór po mszy św. został wspólnie odmówiony różaniec prowadzony przez najmłodszych uczestników rekolekcji, zaangażowanych w służbę liturgiczną. Wieczór ubogacił swoją obecnością i śpiewem zespół muzyczny Misericordia z Lombard pod kierunkiem Jacka Krempulca, który co roku towarzyszy Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej. Zakończeniem sobotniego dnia rekolekcyjnego był Apel Jasnogórski. Ta wspólna modlitwa, która rozbrzmiała w świątyni, w łączności z osobami z całego świata, pozwoliła pielgrzymować duchowo przed Tron Królowej Polski. W ostatnim dniu rekolekcji również przez modlitwę różańcową i msze święte wierni trwali w skupieniu i wdzięczności za dar modlitwy w ojczystym języku.

Frekwencja osób uczestniczących w rekolekcjach przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, wywołując zarazem wdzięczność w sercach za dar obecności i wspólnej modlitwy. Można stwierdzić, że słowa błogosławionego kard. Wyszyńskiego „Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie Wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej”, ten duchowy testament realizuje się wśród Polonii mieszkającej w USA.

o. Michał Czyżewski, paulin
Fot. Archiwum parafii

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -