wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaRafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

Komitet Polityczny PiS zdecydował w czwartek o wybraniu Rafała Bochenka na nowego rzecznik PiS – poinformował dotychczasowy rzecznik partii Radosław Fogiel. Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja, śladem mojego poprzednika, przebiegała jak najbardziej sprawniej – zadeklarował Bochenek.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P) oraz poseł tego ugrupowania Rafał Bochenek (2P) na korytarzu Sejmu w Warszawie, 15 listopada. Fot. PAP/Leszek Szymański

Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał „pałeczkę rzecznikowania”, by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel poinformował, że nowym rzecznikiem partii został poseł PiS Rafał Bochenek, który był już wcześniej rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

„Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja – śladem mojego poprzednika – przebiegała jak najbardziej sprawniej” – oświadczył Bochenek, dziękując Komitetowi Politycznemu PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie.

Jak dodał, chciałby, aby dziennikarze byli zadowoleni z jego pracy, a przede wszystkim „mieszkańcy i obywatele naszej ojczyzny, aby na bieżąco byli informowani o działaniach PiS”.

Polityk podziękował też Foglowi, za lata, które poświęcił nad komunikacją partii. „Pracowałem na tym odcinku i już wiem, że nie jest on łatwy, jestem pełen podziwu i mam nadzieję, że jeszcze nieraz będę mógł liczyć na twoje wsparcie” – dodał Bochenek zwracając się do Fogla.

Gratulacje Bochenkowi złożyła na Twitterze m.in. b. premier, europosłanka Pis Beata Szydło. „Gratulacje dla Rafała Bochenka, nowego rzecznika PiS! Z Rafałem wspaniale współpracowało nam się, gdy był rzecznikiem mojego rządu i nie wątpię, że równie dobrze poradzi sobie z nowym zadaniem” – napisała.

Fogiel poinformował też, że Komitet Polityczny PiS podjął również decyzje dyscyplinarne „w sprawach zgłaszanych przez regiony”.

Dopytywany przez dziennikarzy, czy decyzje dyscyplinarne dotyczyły sytuacji na Śląsku, gdzie PiS straciło większość w sejmiku wojewódzkim, Fogiel przyznał, że „m.in. padł wniosek ze strony rzecznika dyscyplinarnego ws. tych członków PiS, którzy postanowili barwy partyjne”.

W poniedziałek PiS straciło większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu „Tak! Dla Polski” głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Rafał Białkowski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -