niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaGaleriaConnecticutProcesja na cmentarz Sacred Heart Cementary w New Britain

Procesja na cmentarz Sacred Heart Cementary w New Britain

Początek listopada to czas, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy odeszli. W New Britain w niedzielę, 31 października – w przeddzień Wszystkich Świętych – na cmentarz Sacred Heart Cementary wyruszyła tradycyjna procesja, podczas której modlono się m.in. za zmarłych spoczywających na tej nekropolii.

Procesja rozpoczęła się o godz. 14:00 koło domu św. Lucjana. Wzięli w niej udział duchowni z obu polskich parafii w New Britain, weterani, którzy wystawili poczet sztandarowy, młodzież harcerska oraz bardzo liczna Polonia. Mszę celebrował proboszcz parafii Najświętszego Serca w New Britain ks. prałat Daniel Płocharczyk w koncelebrze z ks. Stanisławem Dudkiem i ks. Dariuszem Gościniakiem, proboszczem parafii Świętego Krzyża w New Britain oraz siedmioma księżmi z innych parafii.

Warto podkreślić, że zwyczaj organizowania procesji na cmentarz w New Britain kultywowany jest już od około stu lat. Na cmentarzu odprawiono mszę św., po czym zgromadzeni rozeszli się do nagrobków swych bliskich, pamiętając w modlitwie też o tych członkach rodziny i znajomych, dla których miejscem ostatniego spoczynku jest Polska lub inne dalekie zakątki świata. Ładna pogoda sprawiła, że w tym roku w nabożeństwie wzięło udział bardzo dużo osób , bo aż ok. 3 tysiące wiernych.

WEM
For. Robert Iwanicki

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -