niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutProcesja na cmentarz Sacred Heart Cementary w New Britain

Procesja na cmentarz Sacred Heart Cementary w New Britain

Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych oraz modlitwy w ich intencji. W niedzielę, 30 października, na cmentarz Sacred Heart Cementary wyruszyła tradycyjna procesja, podczas której modlono się m.in. za zmarłych spoczywających na tej nekropolii.

W procesji wzięli udział duchowni z obu polskich parafii w New Britain, weterani z Pl. #111 SWAP im. gen. Hallera wraz z członkiniami Korpusu Pomocniczego Pań, którzy wystawili poczet sztandarowy, młodzież harcerska oraz bardzo liczna Polonia. Mszę świętą odprawioną na cmentarzu celebrował proboszcz parafii Najświętszego Serca w New Britain ks. prałat Daniel Płocharczyk w koncelebrze z wikariuszem ks. Stanisławem Dudkiem i ks. Dariuszem Gościniakiem, proboszczem parafii Świętego Krzyża w New Britain, diakonem Jackiem Muszyńskim oraz kilkoma księżmi z innych parafii, w tym z ks. prałatem Antonim Czarneckim, wieloletnim proboszczem Bazyliki św. Józefa w Webster, MA.

Po głównych uroczystościach weterani i korpusianki oraz młodzież harcerska udali się do zlokalizowanego w kwaterze wojskowej cmentarza Sacred Heart pomnika „Katyń”, pod którym złożono kwiaty i pomodlono się za zmarłych.

Warto podkreślić, że zwyczaj organizowania procesji na cmentarz w New Britain kultywowany jest już od około stu lat. W tym roku pogoda sprzyjała i w procesji wzięło udział sporo osób, które czyniąc zadość tej tradycji zapewne przywoływały też wspomnienia bliskich spoczywających na nekropoliach w Polsce.

WEM
Fot. Robert Iwanicki

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -