poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent Duda: jeżeli będzie taka możliwość, spotkam się towarzysko z Donaldem Trumpem

Prezydent Duda: jeżeli będzie taka możliwość, spotkam się towarzysko z Donaldem Trumpem

Jeżeli będzie taka możliwość, spotkam się także towarzysko z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem – przyznał prezydent Andrzej Duda we wtorek przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Andrzej Duda (L) podczas konferencji prasowej na warszawskim lotnisku, 16 kwietnia. Prezydent RP i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wybierają się z wizytą roboczą do Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Kanady. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Duda na briefingu przed wylotem do USA i Kanady został zapytany przez dziennikarzy, czy ma w planach spotkanie z b. prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Duda zwrócił uwagę, że mowa o człowieku, który przez cztery lata był prezydentem Stanów Zjednoczonych. „Dobrze się znamy; nie jest dla mnie żadną nową sytuacją spotykanie się z moimi przyjaciółmi, którzy pełnili urzędy prezydenta i z którymi prowadziłem polskie sprawy na arenie międzynarodowej” – zaznaczył.

„Jeżeli będzie taka możliwość – bo to zależy też od kalendarza – spotkam się także towarzysko z prezydentem Donaldem Trumpem. Wstępne takie ustalenie w Nowym Jorku rzeczywiście było, ale to wszystko zależy od możliwości, jakie będą w danym momencie” – zastrzegł.

Prezydent Duda podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych odwiedzi Nowy Jork, gdzie spotka się m.in. z sekretarzem ONZ Antonio Guterresem. Z USA polski prezydent uda się do Kanady. Tam odwiedzi Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej oraz Edmonton w Albercie. Zaplanowano też m.in. spotkanie z premierem Justinem Trudeau.

Rafał Białkowski, Aleksandra Rebelińska/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -