niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPremier Morawiecki o swoim majątku

Premier Morawiecki o swoim majątku

Ani żona, ani ja, nie mamy żadnych aktywów – żadnych środków, żadnych funduszy i żadnych kont za granicą. Żadnych zagranicznych inwestycji – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w „Fakcie”.

Premier Mateusz Morawiecki (P) podczas wizyty w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy, 21 maja. Fot. Tomasz Waszczuk/PAP

Szef rządu na pytanie „Faktu” o majątek, „formalnie majątek pana żony”, powiedział, że nie ma żadnej części nieujawnionej.

„Przez około dwudziestu lat pracowałem w bankowości. Od 2007 roku byłem prezesem trzeciego największego banku w Polsce. Rzeczywiście zarabiałem bardzo dużo pieniędzy i nigdy tego nie ukrywałem. Razem z żoną inwestowaliśmy w nieruchomości. Kiedy podejmowałem decyzję o przejściu do polityki, miałem propozycję pozostania w szeroko pojętym sektorze bankowym i zarabiania pieniędzy. Jednak to mnie nie interesowało” – powiedział Morawiecki.

Reklama (Google)

Dodał, ten rozdział w jego historii jest zamknięty. „Ale przechodząc do polityki, nie chciałem, by wpływała na mnie działalność gospodarcza żony: sukcesy czy porażki. W związku z tym dokonaliśmy rozdzielności. Powiem dodatkowo, bo żona mnie do tego upoważniła, że ani ona, ani ja, nie mamy żadnych aktywów – żadnych środków, żadnych funduszy i żadnych kont za granicą. Żadnych zagranicznych inwestycji” – podkreślił w rozmowie z gazetą.

Morawiecki był pytany również o to, czy jako premier wyraża oczekiwanie, że ustawa o jawności majątków najbliższych członków rodzin polityków zostanie odmrożona (obecnie od ponad roku bada ją Trybunał Konstytucyjny – przyp. red.). „Absolutnie niczego nie zamrażamy i jesteśmy zwolennikami jawności” – zadeklarował Morawiecki.

„Popieraliśmy ustawę o jawności majątku polityków, gdy była ona dyskutowana (jesień 2019 – przyp. red). I popieramy ją cały czas” – mówił w „Fakcie” premier.

lgs/pad/PAP

 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -