czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaNowy Jork„Powrót Ordonki” – nowe przedstawienie Polskiego Instytutu Teatralnego w Nowym Jorku

„Powrót Ordonki” – nowe przedstawienie Polskiego Instytutu Teatralnego w Nowym Jorku

Hanka Ordonówna była polską gwiazdą kabaretową dwudziestolecia międzywojennego. Jej wspaniale rozwijającą się karierę przerwała wojna. Artystka zmarła na emigracji w wieku zaledwie 48 lat, ale jej piosenki, talent i życie fascynują do dziś. Postać tę współczesnym widzom postanowił przypomnieć Polski Instytut Teatralny w Nowym Jorku.

Hanka Ordonówna była gwiazdą polskiego kabaretu i piosenki lat 20. XX wieku. Fot. domena publiczna

Spektakl „Powrót Ordonki” – dramat ze starymi piosenkami – jest skierowany do odbiorców dorosłych i młodzieży od 12 lat. Autorem sztuki jest Kazimierz Braun. W tytułową postać wcieli się Krystyna Tyszkiewicz. Za reżyserię odpowiedzialny jest Krzysztof Vened Szwaja, kierownikiem muzycznym jest Pablo Zinger, nad dźwiękiem i oświetleniem będzie czuwał Zbigniew Laskowski, natomiast o kostiumy o scenografię zadbała Olga Szulc.

Była taka jak my. My, emigranci. Każdy, kto emigruje, ma za sobą wiele i przed sobą wiele. „Rodzina migracyjna” to społeczność połączona pasmem doświadczeń, wyzwań i umiejętności lądowania na stałym lądzie – mówi w rozmowie z portalem Dobra Szkoła Nowy Jork Izabella Laskowska, dyrektor Polskiego Instytutu Teatralnego w Nowym Jorku i aktorka od 30 lat związana z życiem artystycznym Polonii w Nowym Jorku.

Spektakl będzie można zobaczyć w niedzielę, 26 marca, o godz. 16.00 w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie (15 East 65 Street).

Bilety do nabycia na stronie: www.eventbrite.com/e/pti-prezentuje-powrot-ordonki-dramat-ze-starymi-piosenkami-lata-20-i-30-tickets-569769685467

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -