niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPolskie wyrzutnie Patriot staną na lotnisku na Bemowie

Polskie wyrzutnie Patriot staną na lotnisku na Bemowie

Polskie wyrzutnie Patriot przemieszczają się z Sochaczewa na lotnisko na warszawskim Bemowie, gdzie zostaną rozstawione. To ważny element szkolenia żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej – poinformował w niedzielę rano szef MON Mariusz Błaszczak.

Amerykański rakietowy system ziemia-powietrze MIM-104 Patriot zaprezentowany w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, 14 października 2022 r. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Minister obrony narodowej podał tę informację na Twitterze. Wpis opatrzył zdjęciami ilustrującymi transport wyrzutni.

„Polskie wyrzutnie Patriot przemieszczają się z Sochaczewa na lotnisko na warszawskim Bemowie, gdzie zostaną rozstawione. To ważny element szkolenia żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej” – napisał szef MON.

MIM-104 Patriot to system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy ziemia-powietrze, przeznaczony do zwalczania samolotów, taktycznych pocisków balistycznych i pocisków manewrujących, produkowany przez amerykański koncern Raytheon. Polska wybrała system Patriot jako podstawę programu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła.

Mateusz Mikowski/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -