niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaGeorgiaPolski pianista Jakub Kuszlik wystąpi w Atlancie

Polski pianista Jakub Kuszlik wystąpi w Atlancie

Jakub Kuszlik, laureat IV Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, wystąpi w Atlancie, GA. Koncert, którego organizatorem jest Chopin Society of Atlanta, odbędzie się 19 listopada o godz. 8:00 pm w First Presbyterian Church of Atlanta (1328 Peachtree St NE, Atlanta, GA 30309). W programie znajdą się utwory Chopina, m.in. słynne mazurki czy polonez.

Jakub Kuszlik jest laureatem IV Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Fot. Chopin Society of Atlanta / Karolina Sałajczyk

Jakub Kuszlik to bardzo utalentowany 26-letni pianista. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Oprócz wspomnianej już IV Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2021) jest także laureatem Nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), półfinalistą Konkursu Beethovena w Bonn (2017) i zdobywcą wielu laurów w konkursach pianistycznych w Polsce i na świecie. W marcu 2019 roku zdobył II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w Nowym Jorku, a w czerwcu 2019 III nagrodę w Top of the World International Piano Competition w Tromso w Norwegii. Jakub Kuszlik koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii i Islandii. W listopadzie 2018 roku pianista wystąpił z ogromnym sukcesem w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Więcej informacji o koncercie, artyście oraz bilety do nabycia można znaleźć na stronie www.chopinatlanta.org.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -