czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolski koncert po Paradzie Pułaskiego w Central Parku

Polski koncert po Paradzie Pułaskiego w Central Parku

Początek października to dla wielu czas upływający pod znakiem dorocznej Parady Pułaskiego. Nie inaczej jest i w tym roku. Już 2 października na ulicach Manhattanu pojawią się mocne, polskie akcenty, zwieńczone koncertem uświetniającym to wyjątkowe wydarzenie. Kto w tym roku wystąpi dla polonijnej publiczność? Szykuje się muzyczna feta w najlepszym wydaniu.

To już po raz 85. uczestnicy Parady Pułaskiego przemaszerują Piątą Aleją Manhattanu, wyruszając ze skrzyżowania z 35 Street o godzinie 12:30. Zakończenie parady nie będzie oznaczało jednak końca świętowania. Wprost przeciwnie – od razu po przemarszu uczestników czeka muzyczne wydarzenie, które z całą pewnością na długo zapadnie im w pamięć. Mowa tu oczywiście o koncercie organizowanym przez Gram-X Promotions.

Nowojorski Central Park stanie się tłem niezapomnianego wydarzenia muzycznego. Na zaproszenie organizatorów na scenie wystąpią Golec uOrkiestra, Cleo, Mesajah, Rafał Brzozowski, Zbuku i Natalia Kawalec.

Golec uOrkiestra to znany zespół muzyczny, obecny na polskiej scenie muzycznej już od końcówki lat 90. Muzycy w swojej twórczości łączą tradycyjne, etniczne brzmienia rodem z łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi – od popu i rock’n’rolla, przez muzykę alternatywną, rhythm and bluesa, po jazz. Zespół został założony w 1998 roku przez bliźniaków – Pawła i Łukasza Golców – oraz Edytę Golec (żonę Łukasza) z domu Mędrzak. Na liście największych, najbardziej znanych przebojów Golec uOrkiestry znajdują się takie utwory, jak: „Szarpany”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Nie ma nic”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Ściernisco”, czy „Górą Ty”. Od początku swojej działalności muzycy występowali na scenie około 2 tys. razy, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Fot. Facebook

Cleo to pochodząca ze Szczecina polska piosenkarka i projektantka mody, a z wykształcenia – architektka krajobrazu. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórze gospel Soul Connection. Karierę na większą skalę rozpoczęła w 2004 roku. W kolejnych latach współpracowała z wykonawcami polskiej sceny hip-hopowej, jak Pih, Endefis, Onar czy WSRH. Rozpoznawalność przyniósł jej początek współpracy z Donatanem w 2013 roku. Wydała albumy „Hiper/Chimera” (2014), „Bastet” (2016), „superNOVA” (2020) i „vinyLOVA” (2022). Pierwszą płytę – współtworzoną z Donatanem – promował m.in. singiel „My Słowianie”. W 59. Konkursie Piosenki Eurowizja pozwolił zająć artystce 14. miejsce w finale. Z pierwszą płytą wokalistka dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Sprzedaż albumów i singli przyniosła jej dwie diamentowe płyty, jedną poczwórnie platynową, trzy potrójnie platynowe, trzy platynowe i sześć złotych.

Fot. Facebook

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to polski wokalista, którego specjalnością jest muzyka reggae, dancehall i raggamuffin. Na polskiej scenie muzycznej działa od 2003 roku, początkowo w grupie Natural Dread Killaz. W ramach jej działalności wydał dwa albumy: „Naturalnie” (2005) i „Ile lat” (2010). We wrześniu 2008 roku na rynku pojawił się debiutancki, solowy album studyjny artysty – „Ludzie prości”. Wydany nakładem wytwórni Pink Crow Records krążek był promowany singlem „Każdego dnia”. 15 lutego 2012 roku na rynku pojawił się jego drugi solowy album studyjny – „Jestem stąd”. 7 czerwca 2013 roku premierę miał trzeci krążek wokalisty – „Brudna prawda”. Czwarta płyta – „Powrót do korzeni” – pojawiła się w sprzedaży 21 października 2016 roku.

Fot. Facebook

Rafał Brzozowski to polski piosenkarz, robiący karierę także jako prezenter telewizyjny i konferansjer. Swoją przygodę z karierą muzyczną zaczynał w zespole K.Martin. Rozpoznawalność zapewnił mu w 2011 roku udział w programie „The Voice of Poland”. Od tamtej pory wydał pięć krążków: „Tak blisko”, „Mój czas”, „Na święta”, „Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy i Borysewicz & Brzozowski”. Największymi przebojami muzyka są m.in.: „Tak blisko”, „Nie mam nic”, „Magiczne słowa” i „The Ride”, z którym wystąpił w 65. Konkursie Piosenki Eurowizja w 2021 roku. Od 2017 współpracuje z TVP, jako prowadzący teleturnieje i programy rozrywkowe.

Fot. Facebook

Natalia Kawalec to piosenkarka młodego pokolenia, która rozpoznawalność zyskała dzięki występowi w „The Voice Kids”. Artystka mieszka w USA, w Chicago. Od 5. roku życia gra na pianinie. Prywatnie jest przyjaciółką Mai Kapłon – również uczestniczek show The Voice of Poland.

Fot. Facebook

Zbuku, czyli Michał Buczek, to polski artysta sceny hip-hopowej. Rozpoznawalność przyniósł mu występ na płycie Chady – „Jeden z Was” – w kawałku „Tego nie da się naprawić”. Karierę solową zaczął w 2013 roku, nagraniem „Witam Cię w Polsce”. Raper ma na swoim koncie pięć autorskich krążków. Jest członkiem wytwórni Step Records.

Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, związane z poparadowym koncertem – darmowe wejściówki obowiązywać będą dla dzieci do 12. roku życia. Młodzież do lat 16 będzie mogła zakupić je ze zniżką 50%. Bilety można nabyć we wszystkich oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, znajdujących się na terenie Nowego Yorku, Pensylwanii i New Jersey. Aby móc skorzystać z rabatu, należy posiadać konto w PSFCU. Wejścia na teren koncertu otwarte będą już od godziny 15:30. Pierwsi artyści pojawią się na scenie o godzinie 16:30. Wydarzenie powinno zakończyć się w okolicach godziny 21:00. Sponsorem tytularnym koncertu po paradzie jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Anna Miler

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -