czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkPolski Dzień na Long Island

Polski Dzień na Long Island

W niedzielę, 26 września, w centrum Lindenhurst Village na Long Island już po raz 21. odbyło się wielkie święto polskiej kultury. Organizatorem Polskiego Dnia była organizacja Polonia of Long Island, Inc.

Uczestników Polskiego Dnia powitały Urszula Brożek – prezes Polonia of Long Island i wiceprezes Marta Wesołowski. Gościem specjalnym był konsul generalny Adrian Kubicki. W celebracji Polskiego Dnia wzięli też udział przedstawiciele lokalnych władz: Rich Schaffer, Michael Lavorata, Kevin McCaffrey, Antonio A. Martinez i Jason A. Richberg. Gościem specjalnym był też bokser Adam Kownacki, który przeznaczył na aukcję charytatywną prowadzoną podczas imprezy dwie pary bokserskich rękawic oraz koszulkę z autografem.

O oprawę muzyczną zadbał DJ Danny. Na scenie pojawił się też zespół Lost in Staller, a zwieńczeniem wieczoru był koncert wspaniałego saksofonisty Krzysztofa Medyny.

Polskiemu Dniu jak zawsze towarzyszył szczytny cel, w tym roku podczas wydarzenia zbierano fundusze na stypendia dla polskich studentów, na pomoc dla potrzebujących dzieci w Afganistanie oraz pomoc dla rodzeństwa z Polski – Kubusia i Marceliny Wyrębskich, którzy w Chicago czekają na operację.

JLS
Fot. Polonia of Long Island, Inc., KG w NY

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -