poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutPolski bokser Adam „BabyFace” Kownacki na Festiwalu Małej Polski

Polski bokser Adam „BabyFace” Kownacki na Festiwalu Małej Polski

Ma 30 lat i na koncie 19 walk stoczonych na zawodowym ringu – wszystkie wygrane, w tym 15 przez nokaut. Obecnie Adam „BabyFace” Kownacki jest sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu federacji WBC. W ostatniej walce, 26 stycznia w Nowym Jorku, już w 2. rundzie znokautował Geralda Washingtona. Teraz czeka na swoją szansę walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

Adam Kownacki zostanie wyróżniony przez organizatorów nagrodą Polonijny Bokser Roku, która wręczona zostanie podczas uroczystego otwarcia festiwalu, zaplanowanego na godz. 13:00 na głównej scenie. Fot. Archiwum Adama Kownackiego

Przepustką do pojedynku o mistrzowski pas być może okaże się pojedynek, jaki „BabyFace” stoczy w sierpniu w Barclays Center na Brooklynie, NY z Chrisem Arreolą, ps. „The Nightmare”. Dla polskiego wojownika wagi ciężkiej będzie to pierwsza w karierze główna walka wieczoru. Jej transmisję obejrzeć będzie można na ogólnodostępnym kanale telewizji FOX.

Ale zanim to nastąpi, kibice polskiego boksera będą mieli okazję spotkać się z nim już 2 czerwca, podczas Festiwalu Małej Polski. Nie można tego przegapić – to jedyna w swoim rodzaju okazja, by porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z być może przyszłym mistrzem świata!

WEM


Adam „BabyFace” Kownacki obecnie ma 30 lat i mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Pochodzi z Łomży, w wieku 7 lat wraz z rodzicami wyemigrował do USA. 10 lat temu – dokładnie 30 października 2009 w Yonkers, NY – zadebiutował na zawodowym ringu, wygrywając przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Amerykaninem Carossee Auponte. Kolejne lata to pasmo sukcesów – Kownacki wygrał wszystkie z dotychczas stoczonych 19 pojedynków, w tym w 2017 r. pokonał przez nokaut innego Polaka – Artura Szpilkę.

Adam Kownacki, mimo że większość swego życia spędził w Stanach Zjednoczonych, jest bardzo przywiązany do swoich polskich korzeni. Chętnie gości na polonijnych imprezach i spotyka się z fanami, którzy, jak podkreśla, dają mu wielką siłę, gdy wychodzi na ring. Wraz z żoną Justyną (też Polką) oczekują przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka – syn, dla którego polski bokser wybrał już imię Kazimierz, urodzi się pod koniec sierpnia.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -