poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPolska zacieśnia współpracę z Koreą Płd.

Polska zacieśnia współpracę z Koreą Płd.

Partnerstwo Polski i Korei Południowej ma wymiar strategiczny; w obszarze wojskowości i bezpieczeństwa rząd Prawo i Sprawiedliwość rozwinął naszą współpracę do rekordowego poziomu – napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Warszawa, 13.07.2023. Prezydent Republiki Korei Yoon Suk Yeol (L) i premier RP Mateusz Morawiecki (P) podczas powitania, przed spotkaniem w KPRM w Warszawie, 13 bm. Fot. PAP/Leszek Szymański

Premier spotkał się w czwartek ze składającym oficjalną wizytę w Polsce prezydentem Republiki Korei Yoon Suk-Yeolem.

„Partnerstwo Polski i Korei Południowej ma wymiar strategiczny. Dziś, by jeszcze wzmocnić nasze więzi i przyjaźń, spotkałem się z prezydentem Republiki Korei Yoon Suk-Yeolem” – napisał później na Facebooku.

Dodał, że „w kwestiach gospodarczych współpracujemy już od dawna, a koreańskie firmy inwestują w naszym kraju olbrzymie środki, zwłaszcza w sektorach IT i najnowocześniejszych technologii”.

„Teraz dołączyły do tego inwestycje dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz energetyki jądrowej” – napisał premier.

Ocenił, że „w obszarze wojskowości i bezpieczeństwa rząd Prawa i Sprawiedliwości rozwinął naszą współpracę do rekordowego poziomu”.

„Ekspresowe zakupy i dostawy najnowocześniejszego sprzętu dla Wojska Polskiego z Korei Południowej – czołgów K2, armatohaubic K9 i wyrzutni K239 CHUNMOO – zapewnią nam bezpieczeństwo na długie lata, a polska armia stanie się jedną z najpotężniejszych w Europie” – napisał Morawiecki. 

Katarzyna Krzykowska (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -