niedziela, 21 lipca, 2024

Polska Noc z Red Sox

W poniedziałek, 24 czerwca, na kultowym stadionie Fenway Park w Bostonie zaroiło się od kibiców w biało-czerwonych ubraniach. Ten dosyć niecodzienny widok spowodowany był faktem, że tego dnia na stadionie świętowano Polską Noc z Red Sox. Była to druga edycja tego wydarzenia, które, jak się okazuje, cieszy się coraz większą popularnością wśród Polonii – nie tylko bostońskiej.

A jak to się zaczęło? – W zeszłym roku z Polskim Klubem w Bostonie skontaktował się przedstawiciel Red Sox Adam Polsky, który jako manager of Hospitality Sales and Service wpadł na pomysł, że skoro Red Sox co roku organizuje Italian Day, Irish Day itp., to może warto też zrobić Polish Day – mówi Joanna Curry, członkini zarządu Klubu. – Nie byliśmy pewni, czy w ogóle będzie zainteresowanie, bo baseball nie jest szczególnie popularnym sportem wśród Polonii, dlatego zrobiliśmy ankietę, żeby zobaczyć, czy ktokolwiek kupiłby bilet. Byłam bardzo zaskoczona, bo w ciągu kilku dni otrzymaliśmy wiele zapytań o bilety. Poprosiłam Red Sox o blok biletów w jednej sekcji – i w zeszłym roku udało nam się sprzedać ponad 60 biletów. W tym roku poprosiliśmy początkowo o 100 miejsc, ale sprzedały się tak szybko, że jeszcze kilka razy rezerwowaliśmy dodatkowe rzędy i w rezultacie sama sekcja Polskiego Klubu liczyła prawie 180 miejsc! – opowiada. Na wydarzenie przybyła też liczna grupa Polonii spoza Bostonu, w tym m.in. z Worcester.

Warto dodać, że każda osoba, która kupiła bilet, otrzymywała w pakiecie sportową koszulkę zapinaną na guziki, specjalnie zaprojektowaną na tę okazję.

Podczas Polskiej Nocy nie mogło zabraknąć też polskich akcentów. – W zeszłym roku przed meczem na Jersey Street przy stadionie kapela grała polkę, były food trucki z polskim jedzeniem. Ogólnie impreza, jak na pierwszą edycję, okazała się sukcesem. W tym roku wraz z Adamem Polsky postanowiliśmy rozszerzyć program o kolejne polskie akcenty i na wydarzenie został zaproszony zespół „Krakowiak”, a także prowadzona przez Celinę Warot dziecięca grupa „Lajkonik” – wyjaśnia Joanna Curry. Obie grupy stawiły się na stadionie w tradycyjnych polskich strojach i wspaniale reprezentowały polską kulturę występami tanecznymi, które miały miejsce w Main Concourse w Fenway Park.

JLS
Fot. Marcin Bolec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -