sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyPolonia w Bayonne uczciła Święto Konstytucji 3 Maja

Polonia w Bayonne uczciła Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja na maszcie przed siedzibą władz miejskich w Bayonne załopotała polska flaga. W ten sposób uczczono święto Konstytucji 3 Maja oraz uhonorowano polską społeczność, która stanowi ważną część populacji tego miasta. W uroczystości udział wzięli członkowie Koła Nowej Polonii w Bayonne, reprezentacja Polskiej Szkoły im. Władysława Reymonta w Bayonne oraz burmistrz tego miasta Jimmy Davis.

Kontynuacją majowych obchodów była uroczysta msza św. odprawiona w kościele św. Jana Pawła II w Bayonne w niedzielę, 5 maja. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli do centrum parafialnego, w którym z inicjatywy Koła Nowej Polonii w Bayonne odbyła się akademia upamiętniająca 233. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie – po amerykańskiej – ustawy regulującej całokształt ustroju państwowego i praw obywateli.

O część artystyczną zadbali uczniowie Polskiej Szkoły im. Władysława Reymonta, którzy zaprezentowali program przedstawiający pokrótce genezę Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenie dla Polski i Polaków. Po części artystycznej na zgromadzonych czekał poczęstunek w postaci kawy i pączków.

JS
Fot. Facebook – Koło Nowej Polonii, Polska Szkoła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -