poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaPoloniaPolonia w AmerycePolonia pomaga chorym dzieciom

Polonia pomaga chorym dzieciom

Prawie 175 tys. dolarów zebrali członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) dla wybranych hospicjów w Polsce oraz na pomoc dla potrzebujących, polonijnych dzieci w Stanach Zjednoczonych w trakcie ósmej edycji akcji charytatywnej „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Od 2014 r. udało się zebrać na ten cel już ponad milion dolarów.

W akcję pomocy włączyła się Polonia w Connecticut. Na zdj. impreza Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport, w której wzięła udział przedstawicielka PSFCU Dorota Ciszewska (druga od prawej). Fot. PSFCU

Doroczna akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” rozpoczęła się 26 listopada 2021 r. i trwała do 31 grudnia ubiegłego roku. W tym czasie członkowie PSFCU dokonali w 21 oddziałach PSFCU oraz on-line 7,761 wpłat na łączną kwotę 174,498 dolarów. Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobiera żadnych opłat, wszystkie podmioty biorące udział w akcji charytatywnej otrzymają całość zebranych środków w kwocie:

  • Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – 66,633 dolarów;
  • Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach – 42,962 dolarów;
  • Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie – 40,888 dolarów;
  • Fundacja Uśmiech Dziecka (Children’s Smile Foundation) z Nowego Jorku – 26,015 dolarów.
Chór dziecięcy „Gaudete” z parafii Świętego Krzyża wykonał kolędy i pastorałki w oddziale PSFCU Ridgewood. W czasie występu zbierano datki na akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Fot. PSFCU

Po raz kolejny okazało się, że członkowie Naszej Unii mają dobroczynność we krwi. W okresie świątecznym pomiędzy Świętem Dziękczynienia a końcem 2021 r. okazali niesamowitą hojność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym dzieciom, ale ponadto pobili rekord dotychczasowych zbiórek, wpłacając prawie 175 tys. dolarów – mówi dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Każda transakcja to okazja do prośby o datki. Na zdj. oddział PSFCU w Garfield, NJ. Fot. PSFCU

Akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka” Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizuje od 2014 r., a od kilku lat patronat nad inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. Jak dotychczas największą kwotę – 151 tys. dolarów – udało się zebrać w czasie pierwszej edycji przed siedmioma laty. Łącznie w ośmiu edycjach, Członkowie Naszej Unii zebrali 1,000,009 dolarów, które trafiły do 19 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiech Dziecka (z przeznaczeniem na leczenie ciężko chorych, polonijnych dzieci). – Dziękuję za wszystkie, nawet najdrobniejsze wpłaty. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali – wiemy, że specjalne zbiórki organizowały polonijne szkoły, parafie, a nawet osoby prywatne. Jak co roku Polonia pokazuje, że zawsze wspiera tych, którzy potrzebują naszej pomocy – dodaje dyrektor Bogdan Chmielewski.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została założona przez imigrantów z Polski w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 45 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Unia obsługuje 108 tysięcy członków PSFCU, a wraz z rodzinami ponad 140 tys. osób. Wartość aktywów PSFCU przekracza 2.5 miliarda dolarów. Unia posiada 21 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois (w okolicach Chicago) i Pensylwania oraz biuro kredytów hipotecznych w New Britain, Connecticut.

Informacja prasowa

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -