sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaPILNE: Obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski z USA

PILNE: Obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski z USA

Z dniem 24 czerwca 2021 r., czyli już od dzisiaj, wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące ograniczeń w podróżowaniu. Zgodnie z nowymi regulacjami podróżni – niezależnie od posiadanego obywatelstwa – rozpoczynający podróż z terytorium państwa nienależącego do Strefy Schengen lub niebędącego państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (czyli m.in. z USA) kierowani są na obowiązkową 10-dniową kwarantannę. To oznacza, że obowiązek ten dotyczy również Polaków podróżujących do Polski z USA – niezależnie od tego, czy lecą na polskim, czy amerykańskim paszporcie. Posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku Sars-Cov-2 nie zwalnia podróżnych z obowiązku kwarantanny. Dzieci obowiązują te same obostrzenia, co osoby dorosłe.

Od 24 czerwca osoby niezaszczepione przylatujące do Polski z USA muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Fot. Archiwum WEM

Kwarantannie nie podlegają:

 • osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej,
 • dzieci do lat 12, które podróżują pod opieką dorosłych posiadających zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego,
 • osoby, które po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy potwierdzający wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ciągu 24 godzin od przylotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Pozostałe osoby, czyli podróżni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, rozpoczynający podróż z terytorium państwa nienależącego do Strefy Schengen lub niebędącego państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu skierowani na kwarantannę mogą być z niej zwolnieni jedynie w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu wykonanego nie wcześniej niż po 7 dniach od dnia przylotu do Polski – a zatem co najmniej 7-dniową kwarantannę muszą odbyć.

Szczegółowe i aktualne informacje można znaleźć na stronie: www.gov.pl/usa/

WEM

4 KOMENTARZE

 1. To wszystko rzad robi bezprawnie, rozporządzenie nie jest prawem, a po za tym nie ma zadnych podstaw prawnych aby zmuszać kudzi zdrowych do kwarantanny. Niech rzad udowodni w sadzie ze ludzie przybywający do Polski sa chorzy, albo podejrzani o chorobe. Na rządzących i ich wykonawcach spoczywa obowiązek prawny i konstytucyjny udowodnienia choroby. Czy rządzący i pan Niedzielski zdają sobie sprawę ze robia to wbrew prawom Rezolucji Europy?

  • Niech sie sami szczepia jak lubia.
   Na Florydzie ladniej I ludzie madrzejsi wiec to co placic I jeszcze za gorsze..

 2. Ostrzegalem wszystkich by sie opanowali I nie myslelimnawet o Polandii…Tyle pieniedzy I takie idiotyczne traktowanie….
  W Hameryce bez zgryzu wakacje mozna miec gdzies w naturze…
  Tyle darmowychmkempingow….
  Zapraszam do Catskills…
  Jesli macie resztki godnosci,to juz nigdy nie polecisz tam bezposrednio…Lepiej a Pragi I przez granica szlakiem…
  Nawet nie beda wiedziec ze jestes w polandii.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -