poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaPeregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego na Florydzie

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego na Florydzie

W drugiej połowie marca do Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w Saint Petersburgu na Florydzie przybędzie obraz Matki Bożej Częstochowskiej wędrujący po parafiach wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Obraz docelowo trafi do Ugandy, gdzie powstaje Wioska Dziecięca Miłosierdzia Bożego budowana przez Wspólnotę Dobrego Samarytanina.

W dniach 19-20 marca w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego na Florydzie odbędzie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Fot. Wikipedia

Wizerunek Czarnej Madonny zostanie uroczyście powitany w kościele św. Pawła w St. Petersburgu w sobotę, 19 marca. O godz. 7:00 pm odprawiona zostanie msza św. inaugurująca peregrynację, Odprawi ją o. Karol Jarząbek, paulin i proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie w Nowym Jorku. Po komunii św. zgromadzeni w świątyni będą mogli obejrzeć prezentację Wspólnoty Dobrego Samarytanina, a po zakończonej mszy św. przewidziane jest czuwanie modlitewne do godz. 10:00 pm.

W niedzielę, 20 marca, obraz zostanie uroczyście wprowadzony do kościoła św. Jakuba Apostoła w Port Richey. Podczas mszy świętej o godz. 10:00 am kazanie wygłosi o. Karol Jarząbek, a po komunii św. będzie miała miejsce prezentacja Wspólnoty Dobrego Samarytanina. Mszę św. zakończy Apel Jasnogórski. W niedzielne popołudnie (o godz. 1:00 pm) msza św. z kazaniem o. Karola odprawiona zostanie także w kościele św. Pawła w St. Petersburgu. Po prezentacji Wspólnoty Dobrego Samarytanina odbędzie się Apel Jasnogórski, który zwieńczy mszę św.

Wszystkich parafian oraz gości zapraszam do udziału w peregrynacji, jak również do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy – mówi ks. kanonik dr Andrzej Gorczyca MIC, proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego na Florydzie, zachęcając do jak najliczniejszego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -