niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPatriotyczna akademia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w...

Patriotyczna akademia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto to przypomina, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

W sobotę, 11 listopada, w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się akademia przygotowana przez młodzież szkolną pod przewodnictwem nauczycielki Małgorzaty Momot-Hurst, na którą zaproszono wszystkie klasy. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, a przygotowany program był bogaty w pieśni patriotyczne oraz wiersze i piękną narrację.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień ten, pełen przypominających o Polsce akcentów, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw wśród uczniów.

Akademię powtórzono w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie po niedzielnej mszy świętej dla wszystkich parafian.

Sylwia Wadach Kloczkowska
Fot. Sylwia Wadach Kloczkowska, Marcin Bolec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -