sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsPatriotyczna akademia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w...

Patriotyczna akademia w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto to przypomina, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

W sobotę, 11 listopada, w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się akademia przygotowana przez młodzież szkolną pod przewodnictwem nauczycielki Małgorzaty Momot-Hurst, na którą zaproszono wszystkie klasy. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, a przygotowany program był bogaty w pieśni patriotyczne oraz wiersze i piękną narrację.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień ten, pełen przypominających o Polsce akcentów, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw wśród uczniów.

Akademię powtórzono w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie po niedzielnej mszy świętej dla wszystkich parafian.

Sylwia Wadach Kloczkowska
Fot. Sylwia Wadach Kloczkowska, Marcin Bolec

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -