poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNew Jersey„Oszuści” rozbawili Polonię

„Oszuści” rozbawili Polonię

Sztuka na najwyższym poziomie, wspaniała obsada i doskonała zabawa przez blisko dwie godziny – tak można w skrócie opisać spektakl komediowy pt. „Oszuści” przygotowany przez Och-Teatr z Warszawy, a wyreżyserowany przez Jana Englerta. Znakomici aktorzy, a wśród nich Zbigniew Zamachowski i Beata Ścibakówna, w ciągu dwóch ostatnich weekendów bawili Polonię na Wschodnim Wybrzeżu i w Chicago.

Artyści z fanami na scenie. Fot. Marcin Żurawicz

Według zapowiedzi „Oszuści” to wysokiej próby komedia, zbudowana z intryg i sieci małych kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Amerykański dramatopisarz Michael Jacobs zadaje w „Oszustach” pytania o kondycję współczesnej rodziny oraz o małżeńską nudę. Tematy te są z pewnością nieobce żadnej społeczności pod jakąkolwiek szerokością geograficzną.

Ekipa Och-Teatr została nagrodzona owacjami na stojąco. Fot. Marcin Żurawicz

W sobotę, 7 października, artystów Och-Teatru oklaskiwała tysięczna polonijna publiczność zgromadzona w Memorial Auditorium na uniwersytecie stanowym Montclair w New Jersey. Chociaż oklaskiwała to zbyt mało powiedziane. Cała sala raz po raz wybuchała śmiechem praktycznie przez całe przedstawienie, a aktorzy za swój występ dostali od rozbawionych widzów długie owacje na stojąco. Zaś po zakończeniu spektaklu najbardziej cierpliwi fani mogli liczyć na autograf i wspólne zdjęcie z aktorami.

Aktorzy po spektaklu rozdawali autografy. Fot. Marcin Żurawicz

Sztuka bardzo mi się podobała – powiedziała nam Hanna Czuma z Pocono z Pensylwanii, która na spektakl przyjechała wraz z grupą znajomych. – Znakomicie pokazane relacje małżeńskie i nie tylko. Poza tym wspaniała obsada. Pana Zamachowskiego pamiętam jeszcze sprzed 30 lat z rodzinnego Szczecina, kiedy chodziłam do liceum – dodała kobieta, której po chwili udało się zrobić wspólne zdjęcie z aktorem.

Fot. Marcin Żurawicz

Dzień po występie w New Jersey Och-Teatr wystawił swój spektakl w New Britain, CT, a w miniony weekend artyści zagrali dwukrotnie dla Polonii w Chicago.

Organizatorem występów Och-Teatru w Stanach Zjednoczonych była firma AN Holding Group.

Marcin Żurawicz


Spektakl „Oszuści” wyreżyserował znany i ceniony aktor i reżyser Jan Englert. W sztuce występują: Monika (Beata Ścibakówna) i Howard (Piotr Grabowski), Sam (Zbigniew Zamachowski) i Grace (Gabriela Muskała) oraz ich dzieci Michelle (Michalina Łabacz) i Allen (Filip Pławiak). Przekładu sztuki Michaela Jacobsa dokonał Michał Ronikier, scenografię zaprojektował Arkadiusz Kośmider, a za kostiumy odpowiada Dorota Williams. Autorką opracowania muzycznego jest Agnieszka Szczepaniak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -