wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaPoloniaNowy JorkOrkiestra zagrała na Long Island

Orkiestra zagrała na Long Island

Wspólne zdjęcie organizatorów. Fot. Archiwum Polonia of Long Island

Byliśmy znów razem. Zagraliśmy zgodnie z regulacjami wymyślonymi na okres pandemii. Pokonaliśmy strach, inne trudności i pokazaliśmy na co nas stać we wspólnym działaniu dla potrzebujących chorych dzieci w Polsce… Zagraliśmy z Jurkiem! – tak podsumowała zbiórkę, aukcję i spotkanie Urszula Brożek, prezes Polonia of Long Island, Inc.

– W ciągu zaledwie kilku godzin uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy dolarów! – dodała. Aukcję, jak zawsze znakomicie, poprowadziły: Urszula Brożek i Marta Wesołowski – wiceprezes Polonia of Long Island Inc. Głównymi sponsorami byli: Polonia of Long Island, Inc., International Parents of Long Island, Rarytas Deli, Polish Bakery Crumbs i Carleton Hall. Najwyżej wylicytowano okulary Jurka Owsiaka. 1,000 dolarów zapłacił za nie Łukasz Dawidowski, właściciel piekarni Crumbs. Z kolei Walter Wesołowski zapłacił 500 dolarów za obraz Marilyn Monroe autorstwa Krzysztofa Pawlaka. Prezenty na loterię i aukcję ufundowało wiele polskich biznesów oraz osoby prywatne.

Gościem honorowym był pan Jerzy Kruszlinski – przedstawiciel zarządu miasta Babylon, który doskonale mówi po polsku i dumnie reprezentuje Polaków na Long Island. Oprawę muzyczną przygotował i zapewnił Daniel Zysko. Wystąpili: Nicolette Bett, Adam Piotrkowski, Sara Bąk, dzieci i dorośli ze studia tańca „Ballroom With Us”, tancerze Karolina Bilska i Piotr Biedrzycki oraz dzieci z programu Kids Yoga – Allied Physical Therapy.

W przygotowaniu wzięło udział wielu wolontariuszy, wśród których były całe polonijne rodziny – od najmłodszych do najstarszych. Najmłodszą uczestniczką była 4-letnia Aniela Narewski. Namalowała serduszko w przedszkolu i przekazała je na licytację, aby wesprzeć szlachetną akcję Jurka Owsiaka. Serduszko zostało kupione za 75 dolarów.

W komisji finansowej, która skrupulatnie liczyła pieniądze pozyskane podczas zbiórki i aukcji, pracowali: dr Jolanta Sygnarowicz, Zofia Chockuba i Ryszard Deja.

Janusz M. Szlechta

spot_img
Poprzedni artykułPoznaj bliżej Polską Fundację
Następny artykułPolonia a szczepionki

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -