sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaFlorydaObchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej w klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg

Obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej w klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg

W sobotę, 19 sierpnia, w klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg na Florydzie odbyło się uroczyste spotkanie wpisujące się w obchody 103. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej powszechnie „Cudem nad Wisłą”.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia na salę pocztów sztandarowych. Przedstawiony został także krótki program okolicznościowy w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie z Tarpon Springs. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili polscy wojskowi z bazy MacDill w Tampie oraz ks. prałat dr Andrzej Gorczyca – proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg.

Gościom podano smaczny obiad, a zwieńczeniem wieczoru była zabawa taneczna, podczas której o muzykę do tańca zadbał Włodek Band.

Było patriotycznie, elegancko i radośnie – podsumowuje Anna Slavov, prezes klubu Polonia, Inc. i dodaje: „Pragnę podziękować wszystkim za wsparcie, za pomoc, za wspólną zabawę. Było to nasze pierwsze spotkanie po wakacjach, a nasza następna impreza to zabawa jesienna, która odbędzie się 23 września, już dziś wszystkich zapraszamy!”.

JLS
Fot. Archiwum Polonia, Inc./Polska Szkoła w Tarpon Springs

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -