piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutNowy pawilon PNA w Wallingford

Nowy pawilon PNA w Wallingford

Lata ciężkiej pracy i starań przyniosły rezultaty – w piątek, 21 lipca, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego pawilonu klubowego i baru Polskiego Związku Narodowego w kompleksie North Plains Industrial Road w Wallingford.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz. Fot. facebook.com/PNAPark

Mieliśmy już od wielu lat wizję, aby stworzyć miejsce spotkań, w którym ludzie byliby mile widziani, zarówno członkowie PNA, jak i goście, a dzięki ciężkiej pracy i wysiłkowi zespołowemu dziś możemy świętować owoce naszej pracy – mówił podczas uroczystości prezes grupy 513 PNA w Wallingford Ed Zavaski.

Plany zaczęły się krystalizować w 2016 roku, a konstrukcję nowego pawilonu ukończono w 2019 r., jednak prace przerwała pandemia. Dzięki determinacji udało się jednak wszystko pomyślnie zakończyć. – Mamy nadzieję, że to miejsce będzie służyć kolejnym pokoleniom. Wszyscy są tu mile widziani – podkreślił Zavaski, dodając po polsku: „Witamy”.

W ceremonii wzięli udział reprezentanci lokalnych władz. Proklamację od władz miasta Wallingford odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Vincent Cervoni, od miasta Meriden burmistrz Kevin Scarpati, a od stanu Connecticut reprezentant stanowy Craig Fishbein. Obecna była też zastępczyni gubernatora Susan Bysiewicz, która złożyła gratulacje. – To wielki zaszczyt być z wami, aby świętować tę piękną renowację waszego budynku – powiedziała Bysiewicz, która sama może poszczycić się polskimi korzeniami. – Mamy tak wiele powodów do dumy i nie jestem zaskoczona, że skutecznie stawiliście czoła wielu przeszkodom, aby zrobić wszystko, co było potrzebne do budowy i renowacji tej pięknej nieruchomości – dodała, podsumowując: „Wspaniałą rzeczą w tym nowym, pięknym miejscu jest to, że będzie to serce tej społeczności, miejsce, gdzie rodziny mogą przyjść, aby świętować, gdzie ludzie mogą odpocząć i cieszyć się”.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -