piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutNa CCSU otwarto biuro doradcze dla studentów: John Eismont and Anna Sielawko...

Na CCSU otwarto biuro doradcze dla studentów: John Eismont and Anna Sielawko Advising Suite

26 października na Central Connecticut State University miało miejsce uroczyste otwarcie John Eismont and Anna Sielawko Advising Suite.

Od lewej: rektor CCSU Zulma R. Toro, Anna Sielawko, dr Kimberly Kostelis – prorektor ds. akademickich i dr Steven Minkler, dziekan Szkoły Inżynierii, Nauki i Technologii. Fot. Stan Godlewski

W ceremonii uczestniczyła osobiście Anna Sielawko, której towarzyszyli członkowie rodziny oraz bliscy. W przyjęciu w uniwersyteckim Applied Innovation Hub, w którym mieści się nowo otwarte biuro doradcze, wzięli również udział przedstawiciele władz uczelni oraz studenci.

Warto przypomnieć, że dzięki hojności Anny Sielawko studenci polskiego pochodzenia kształcący się na Central Connecticut State University w zakresie inżynierii mogą liczyć na materialne wsparcie. Utworzony w styczniu 2022 r. Fundusz Stypendialny im. Johna Eismonta i Anny Sielawko został zasilony kwotą pół miliona dolarów. Fundusz został nazwany na cześć jej zmarłego brata i odzwierciedla ich wspólną pasję do inżynierii. W miarę możliwości do otrzymania stypendium preferowani są studenci polskiego pochodzenia. W październikowej uroczystości wzięli również udział dwaj laureaci tego stypendium: Samuel Wytas z East Haddam i Christopher Stasiak z New Britain.

Kiedy Anna ustanowiła stypendium na CCSU, aby uhonorować swojego brata, Johna, wiedzieliśmy, że zmieni to życie wielu studentów, takich jak nasi goście dzisiejszego wieczoru. Specjaliści w dziedzinie inżynierii są bardzo poszukiwani, a jej hojny wkład sprawi, że wielu z nich będzie absolwentami CCSU – powiedziała rektor Central Connecticut State University Zulma R. Toro.

Anna Sielawko – fundatorka stypendium w towarzystwie dwóch pierwszych laureatów: Samuela Wytasa i Christophera Stasiaka. Fot. Stan Godlewski

Inżynieria to przyszłość. Chciałabym, żeby młodzi ludzie to dostrzegli. Cały świat dziś opiera się na nowych technologiach, wynalazkach. Inżynieria to niezwykle perspektywiczny kierunek – mówiła Anna Sielawko w rozmowie z „Białym Orłem” po ogłoszeniu decyzji o ustanowieniu funduszu stypendialnego. Zdecydowała też, że stypendia w pierwszej kolejności przyznawane będą studentom o polskim pochodzeniu. – Chcę w ten sposób wesprzeć moich rodaków. Poza tym zależy mi na tym, żeby kolejne pokolenie Polonii było dobrze wykształcone, to przecież od nich zależy przyszłość Polonii w Stanach Zjednoczonych – wyjaśniała motywy swej decyzji fundatorka. Utworzenie na CCSU biura doradczego, w którym studenci będą mogli uzyskać wsparcie i praktyczne informacje dotyczące ich rozwoju akademickiego i zawodowego, to kolejny krok będący ogromną pomocą dla zdolnych młodych ludzi.

Anna Sielawko jest wiceprezesem i starszym konsultantem w Sawka, Wiegert, Sielawko & Associates, grupie zarządzającej majątkiem Merrill Lynch z siedzibą w Hartford. Zanim jednak zaczęła robić karierę w finansach, przez 17 lat pracowała w ABB Combustion Engineering, zajmując się zarządzaniem projektami i inżynierią. W trakcie swojej kariery zawodowej pani Sielawko wspierała kilka organizacji kulturalnych i non-profit, w tym także Katedrę Studiów Polskich na CCSU. Zasiada w Radzie Doradczej Polskiej Katedry, a także w Radzie Powierniczej Polish American Foundation of Connecticut. W 2002 roku za wybitne osiągnięcia, przywództwo i zaangażowanie na rzecz polonijnej społeczności i Connecticut została wyróżniona tytułem „Immigrant of the year” przyznawanym przez stanowy parlament.

opr. JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -