poniedziałek, 28 listopada, 2022
Strona głównaPoloniaNew JerseyMiasto Linden zaprasza na Polski Festiwal!

Miasto Linden zaprasza na Polski Festiwal!

Burmistrz Linden Derek Armstead i przewodnicząca Rady Miasta Michele Yamakaitis zapraszają wszystkich na 3. edycję Polskiego Festiwalu, który odbędzie się w sobotę, 17 września (w razie deszczu festiwal zostanie przeniesiony na niedzielę, 18 września).

Burmistrz Linden Derek Armstead przemawia na scenie podczas zeszłorocznego festiwalu. Fot. Archiwum WEM

Władze Linden poprzez organizację festiwalu chcą wspólnie z lokalną społecznością celebrować wkład, jaki w historię i w rozwój tego miasta wniosła i nadal wnosi Polonia.

Program festiwalu, bardzo ciekawy i zróżnicowany, będzie realizowany na dwóch scenach – przed ratuszem oraz w Raymond Wood Bauer Promenade. Początek planowany jest na godz. 13:00. Podczas festiwalu odbędzie się koncert zespołu Dzieci PRL- u, a polski folklor w pełnej krasie zaprezentują członkowie Dziecięcego Zespołu Ludowego „Krakowianki i Górale” oraz Zespołu Góralskiego im. J. Sabały i Turlicki. O oprawę muzyczna zadba Dj Karol, a prowadzącym całej imprezy będzie Matthew Rockefeller – znany DJ, komik i celebryta.

Po raz pierwszy na festiwalu gościć będą członkowie grupy rekonstrukcyjnej Polish Living History, którzy wraz z Armored Combat Sports oraz History Slavic Invasion zaprezentują pokaz walk rycerskich. Będzie można też podziwiać zabytkowa auta, o co zadba Auto Moto Klub.

Organizatorzy zapewniają również moc atrakcji dla dzieci, m.in. przejażdżki kucykami, zabawę z postaciami z Ulicy Sezamkowej, zajęcia plastyczne i artystyczne. Nie zabraknie licznych konkursów, takich jak przeciąganie liny czy konkursu na najsmaczniejsze pierogi. Podczas imprezy działać będzie ogródek piwny, a w punktach gastronomicznych dostępne będą specjały kuchni polskiej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -