czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsMassachusetts ma nową miss!

Massachusetts ma nową miss!

12 sierpnia w gościnnych progach Parku Piłsudskiego w Holyoke odbył się konkurs Polish Miss Massachusetts 2024. O tytuł najpiękniejszej Polki w stanie rywalizowało pięć kandydatek, które jednak musiały przekonać do siebie jurorów nie tylko urodą, ale i elokwencją. Korona i szarfa miss przypadły 24-letniej Oktawii Gielarowiec z Webster, która przez najbliższy rok będzie jako miss reprezentować Polonię z Massachusetts na różnych, nie tylko polonijnych, wydarzeniach.

Wybory Polish Miss MA 2024 odbyły się 12 sierpnia w Piłsudski Park w Holyoke

Konkurs współorganizowany jest przez Grupę 525 Polskiego Związku Narodowego oraz Kongres Polonii Amerykańskiej Zachodniego Massachusetts. W skład komitetu organizacyjnego weszli: Irena i Ryszard Gadeccy, Renata Janiszewski, Joseph M. Kos, Gosia i Paweł Miśniakiewicz, Ewa Pierzchalski, Mary i Frank Wolanin oraz Dorota i John Wolańscy. To dzięki ich zaangażowaniu i staraniom impreza odbyła się na naprawdę wysokim poziomie, zapewniając komfort uczestniczkom, a widowni – wiele emocji!

Konkurs prowadzony był w dwóch językach przez Edytę Halastra (po angielsku) i Andrzeja Jamroga (w języku polskim). Kandydatki oceniało jury w składzie: dr Spencer R. Burling – chiropraktyk, Tim Drost – właściciel firmy Window World, Żaneta S. Grasakis – Miss Polonia World 2008 i menadżerka oddziału Polskiej Narodowej Unii Kredytowej w Wilbraham, Paweł Marcinowski – dyrektor ds. sprzedaży w IT Cosmetics, agentka nieruchomości Karolina Podolska i Paulina Wysocka – zdobywczyni tytułu Polish Miss MA 2022.

Uczestniczki konkursu Polish Miss Massachusetts 2024 z jurorami, osobami prowadzącymi konkurs oraz członkami komitetu organizacyjnego, Park Piłsudskiego w Holyoke, 12 sierpnia 2023 r.

Do rywalizacji o tytuł Polish Miss Massachusetts 2024 zgłosiło się sześć kandydatek, niestety jedna z nich – Aleksandra Kurc z Chicopee – musiała się wycofać ze względów zdrowotnych. Na scenie Parku Piłsudskiego zatem zaprezentowały się: 19-letnia Sophie Stetson z Granby, 24-letnia Oktawia Gielarowiec z Webster, Sara Wolański – 22 latka z Chicopee, mająca również 22 lata Anna Ludkiewicz z Granby i 19-letnia Julia Makusiewicz ze Springfield. Kandydatki jak zwykle zaprezentowały się w sukniach wieczorowych i sukienkach koktajlowych, odbyła się też prezentacja dowolna, w ramach której kandydatki mogły wyjść na scenę w stroju sportowym lub kąpielowym albo zaprezentować swój talent – wszystkie zdecydowały się na prezentację w strojach kąpielowych. Ważną częścią jak zawsze był panel, podczas którego kandydatki odpowiadały na zadane przez jury pytanie. Była to okazja, by pokazać, że w parze z urodą idą ciekawa osobowość i inteligencja.

Zwyciężczynią konkursu została Oktawia Gielarowiec, która na co dzień jest studentką Uniwersytetu New Hampshire, gdzie zdobywa wykształcenie w zakresie mikrobiologii medycznej i zarządzania zdrowiem. Oktawia urodziła się w Przeworsku (woj. podkarpackie), w wieku 3 lat wraz z rodzicami wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Uczęszczała do Polskiej Szkoły Sobotniej w Webster oraz jako parafianka do tamtejszej Bazyliki św. Józefa. Uwielbia podróżować – mimo młodego wieku udało jej się odwiedzić już 49 amerykańskich stanów oraz 28 państw. Obecnie pracuje w Centrum Medycznym Beth Israel Deaconess w Bostonie, gdzie opiekuje się pacjentami z rakiem trzustki, jest też stażystką w Exeter Hospital w New Hampshire.

Koronacji nowej miss uroczyście dokonała Katelyn Walas, która przez ostatni rok reprezentowała jako miss Polonię z Massachusetts. – To był dla mnie wspaniały rok, pełen wrażeń. Możliwość dzierżenia tego tytułu to był dla mnie zaszczyt. Miałam też okazję być obecną na tak wielu wydarzeniach, m.in. na Polonijnych Dożynkach w Bostonie czy na Festiwalu Krakus organizowanym przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee – i wszędzie byłam naprawdę serdecznie przyjmowana. Cieszę się, że mogłam tego doświadczyć i życzę mojej następczyni, by dla niej był to równie wspaniały czas – mówiła Katelyn.

I wicemiss została Sara Wolański, tytuł Miss Publiczności oraz nagroda za najlepszą prezentację w stroju kąpielowym powędrowały do Anny Ludkiewicz, Miss Osobowości wybrano Sophie Stetson, a Miss Wdzięku została Julia Makusiewicz.

Oprócz konkursu głównego odbyły się także wybory Little i Junior Polish Miss MA. Do rywalizacji zgłosiło się aż dziewięć dziewczynek: 9-letnia Claudia Wojtarowicz z Webster, 10-letnia Mila Wisniewski z Chicopee, jej rówieśniczka Josephine Barton – również z Chicopee, Maya Boublenza – 11 latka ze Springfield, 11-letnia Joslyn Sexton z Holyoke, mająca 5 lat Julia Wojtarowicz z Webster, 8-letnia Emilia Baran z Ludlow, 7-latka z Palmer Ava Bielanski i 8-letnia Annika Gadecki z Southwick. Tytuł Little Polish Miss Massachusetts 2024 powędrował do 8-letniej Emilii Baran z Ludlow, natomiast jako Junior Polish Miss MA 2024 koronowana została Joslyn Sexton z Holyoke.

Konkurs Little i Junior Polish Miss prowadziła Oliwia Bragiel.

Kandydatkom eskortą służyli bracia Aleksander i Krystian Wójcikowie. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały nagrody pieniężne.

Zwieńczeniem tego pełnego wzruszeń i radości wieczoru była zabawa taneczna, podczas której o muzykę do tańca zadbał DJ John.

Tegoroczny konkurs był bardzo udany. Cieszy mnie, że zgłosiło się sporo kandydatek. To dowód na to, że mamy wśród Polonii nie tylko piękne, ale przede wszystkim odważne młode kobiety, które znają swoją wartość i potrafią ją pokazać. Mam nadzieję, że Polonia będzie dumna z tegorocznej zwyciężczyni oraz że dla niej będzie to wyjątkowy i pełen pozytywnych wrażeń czas – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Irena Gadecka, członkini komitetu organizacyjnego, która m.in. czuwała nad przyjmowaniem aplikacji od kandydatek. – Dobrą decyzją była zmiana terminu na nieco wcześniejszy, do tej pory konkurs odbywał się pod koniec sierpnia, gdy wiele osób było już zajętych przygotowaniem do roku akademickiego. Jesteśmy wdzięczni sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestniczek, a także jurorom, że podjęli się tej niełatwej roli. Zapraszam serdecznie za rok! – podsumowuje pani Irena.

Joanna Szybiak
Fot. Jan Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -