piątek, 18 października, 2024
Strona głównaDziałySportMaciej Gładysz pokazuje pazurki na hiszpańskich torach

Maciej Gładysz pokazuje pazurki na hiszpańskich torach

Maciej Gładysz stanął dwa razy na podium w dwóch z trzech wyścigów przedostatniej rundy hiszpańskiej Formuły 4 w Jerez. 16-letni kierowca Orlen Teamu umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Macieja Gładysza czeka wkrótce start w stolicy Katalonii. Fot. Maciej Gładysz facebook

W kwalifikacjach do dwóch pierwszych wyścigów polski nastolatek zajmował trzecie pozycje (0.023 sekundy od pole position). Taką też lokatę zajął w pierwszych zmaganiach, a w drugim wyścigu uplasował na drugim miejscu.

Pochodzący z Tarnowa kierowca uzyskał tym samym siódme i ósme podium w debiutanckim sezonie w hiszpańskiej Formule 4. W ostatnim wyścigu weekendu, w którym rywalizowało ponad trzydziestu zawodników, młody zajął piątą pozycję.

Maciej umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Podopieczny ekipy MP Motorsport w Jerez dwa razy stanął także na podium w klasyfikacji debiutantów, wygrywając w niej drugi wyścig.

Mój debiutancki sezon w Formule 4 zbliża się ku końcowi, ale podczas ostatniej rundy w Barcelonie wszystko jeszcze może się wydarzyć. Musimy jak najlepiej przygotować się do trzech ostatnich wyścigów i zachować koncentrację do samej mety – powiedział Maciej Gładysz.

Siódma i ostatnia runda hiszpańskiej F4 odbędzie się w drugi weekend listopada na torze Formuły 1 w Barcelonie.